Miliardové nákupy skladů: Americká CBRE koupila dva logistické parky u Plzně

Americká investiční skupina CBRE Global Investors koupila dva logistické parky u Plzně. Celková plocha skladů a výrobních hal u Nýřan na Plzeňsku a u Stříbra na Tachovsku u dálnice D5 činí přibližně 150 tisíc metrů čtverečních. Podle realitní poradenské firmy JLL, která zastupovala prodejce, britskou Stage Capital, jde o největší letošní logistickou transakci v Česku.

V logistickém parku u Plzně má závod i koncern Faurecia
Zdroj: ČTK Autor: Petr Eret

Oba logistické parky jsou plně obsazené nájemníky, mezi nimiž jsou například firmy Assa Abloy, Lear Corporation, Trost, Faurecia a Sony, řekla ČTK Natália Vítková z JLL.

Podle informací ČTK ze zdrojů blízkých oběma stranám přesahovala cena 100 milionů eur (přes 2,6 miliardy korun). Deník E15 napsal, že cena činila více než tři miliardy korun.

„Oba parky, které mají potenciál pro další rozvoj, se nacházejí v jedné z nejdynamičtějších a nejvyhledávanějších logistických lokalit střední Evropy,“ uvedla Vítková. Kupní cenu neuvedla.

Blízko k Plzni, dálnicím i Německu

Podle Jiřího Horáka z JLL šlo o největší a poslední portfolio Stage Capital v České republice. Oba parky podle něj těží z okamžitého přístupu k hlavním dálničním uzlům a z blízkosti německých hranic a Plzně. Plzeňský kraj je navíc považován za druhý nejatraktivnější investiční region v oblasti logistiky v České republice.

CBRE Global Investors je jednou z největších světových investičních společností v realitním sektoru. Je nezávisle řízenou dceřinou společností CBRE Group, světového lídra v sektoru komerčních realitních služeb. Letos firma koupila také skladový komplex v Ostravě.