Českého prezidenta nepřipomíná jen název letiště, ale také dílo, které vytvořil architekt Bořek Šípek – Forum Havlum. Jedná se o elipsu, jakousi věž, která prochází od přízemí až do prvního patra Terminálu 2. Dovnitř lze vcházet jednotlivě, a to na balkóny, z nichž může divák sledovat promítání citátů Václava Havla v češtině a angličtině.
Havlovo jméno v současnosti nesou v České republice i další stavby a místa – například školy v Poděbradech a Kralupech nad Vltavou, park v Litoměřicích, kde byla odhalena i prezidentova busta nebo ulice v Brně a Kadani. Loni se Havel dočkal také vlastního náměstí v Praze, radní se rozhodli pojmenovat po něm piazzettu u Národního divadla. Na řadě míst stojí i Havlovy lavičky, jejichž budování inicioval někdejší velvyslanec v USA Petr Gandalovič spolu s loni zesnulým architektem Bořkem Šípkem.
Galerie: Přejmenování ruzyňského letiště po Havlovi
Lavičky i další místa, pojmenovaná pro Václavu Havlovi, jsou také v zahraničí. Už v den jeho pohřbu v prosinci 2011 otevřeli v polském Gdaňsku novou třídu Václava Havla, jméno politika a dramatika nese i ulička a přilehlý parčík v centru polské Opole. V Paříži v listopadu 2013 slavnostně otevřeli Knihovnu Václava Havla, od letošního července pak nese jméno československého a českého prezidenta jedna z budov Evropského parlamentu, stojící ve francouzském Štrasburku.