Část dálnice D1 opraví Italové a Kazaši. Nabídli cenu o 300 milionů nižší, než se čekalo

Dálnici D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem opraví sdružení tvořené italskou firmou Toto Costruzioni Generali, kazašské SP Sine Midas Stroy a české stavební společnosti Geosan Group.

Ilustrační foto
Zdroj: ČTK Autor: Šálek Václav

Za opravu a rozšíření dvanáctikilometrového úseku požaduje konsorcium 1,75 miliardy korun, což je zhruba o 300 milionů korun méně, než kolik byla předpokládaná cena projektu. Vyplývá to z informací zveřejněných ve Věstníku veřejných zakázek. Na výsledky soutěže v pondělí upozornil server Zdopravy.cz.

Vyhlášení vítěze nabralo více než roční zpoždění. Podle informací serveru Zdopravy.cz Ředitelství silnic a dálnic nejprve dlouho prověřovalo, zda firma neudělala v nabídce chybu, nebo zda nejsou některé položky v rozpočtu příliš nízké. Pak ještě uzavření soutěže zdržel rozklad Dětí Země proti stavebnímu povolení.

Oprava dálnice D1 je rozdělena na 21 samostatných úseků, z nichž sedm je už zmodernizovaných a dalších šest se opravuje. Celá rekonstrukce má být hotova v roce 2020. Maximální rozpočet je kolem 20 miliard korun.