Mezi on-line banky v Česku vstupuje Cetelem. Dosud poskytoval spotřebitelské úvěry

Společnost Cetelem po dvacetiletém působení na českém trhu mění obchodní model a vstupuje do on-line bankovnictví jako Hello bank! by Cetelem. Firma, která dosud poskytovala spotřebitelské úvěry, má bankovní licenci České národní banky a bude tak nabízet kompletní bankovní produkty.

Ilustrační foto
Zdroj: ČTK/Tetra Images/

Evropská jednička v oblasti spotřebitelských úvěrů BNP Paribas Personal Finance, působící v České republice pod obchodní značkou Cetelem, tak oficiálně potvrdila rozšíření portfolia a změnu své obchodní značky. Takzvaný rebranding se uskuteční v létě, kdy Cetelem současně nabídne nové bankovní produkty a služby.

Hello bank! by Cetelem se bude i nadále soustředit na své klíčové činnosti. Půjde tedy o osobní půjčky, nákupy na splátky u obchodních partnerů, kreditní karty, platební nálepky a některé druhy pojištění.

Klienti pocítí podle společnosti změnu zejména v komunikaci s novou obchodní značkou a v novém uživatelském prostředí internetového bankovnictví. Všechny jejich smlouvy zůstávají v platnosti, a i nadále budou moci využívat své produkty za stejných podmínek jako dosud. Beze změny také zůstávají všechny kontaktní údaje a přístupové kanály.

Značka Hello bank! už funguje v Rakousku či Francii

Ani právní forma společnosti na českém trhu se nemění. Hello bank! by Cetelem bude stejně jako Cetelem obchodní značkou odštěpného závodu BNP Paribas Personal Finance SA. Značka Hello bank! již působí na některých evropských trzích, například ve Francii, Itálii, Belgii a Rakousku.

Přední poskytovatel osobních půjček ve Francii a v Evropě BNP Paribas Personal Finance je stoprocentní dceřinou společností skupiny BNP Paribas a působí ve třiceti zemích. Skupina BNP Paribas pak patří mezi přední evropské banky s celosvětovým dosahem. Působí v 75 zemích světa. Vznikla v roce 2000 spojením bank BNP (Banque Nationale de Paris) a Paribas (Banque de Paris et des Pays-Bas), které měly kořeny v devatenáctém století ve Francii a Nizozemsku.