Ceny u pump pokračují v růstu, nejvyšší jsou v Praze

Cena pohonných hmot v České republice opět stoupla. Benzin Natural 95 zdražil oproti minulé středě o šest haléřů na průměrných 29,79 koruny za litr. U nafty se cena zvýšila o deset haléřů na 28,61 za litr. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny pohonných hmot sleduje.

Nejdražší pohonné hmoty v Česku jsou v Praze. Litr naturalu tam řidiči natankují v průměru za 30,38 koruny a za naftu v metropoli zaplatí průměrných 29,34 Kč. Přes 30 korun se průměrná cena benzinu dostala ještě na Vysočině a v Plzeňském kraji. Druhou nejdražší naftu kupují motoristé v Plzeňském kraji, kde litr vyjde v průměru na 29,18 koruny.

Nejnižší cena benzinu je podle údajů CCS v Ústeckém kraji, kde se průměrná cena dostala na 29,53 koruny za litr. O pouhý jeden haléř dražší je Pardubický kraj. Nafta vyjde řidiče nejlevněji v Královéhradeckém kraji, a to v průměru na 28,18 koruny za litr.

Pohonné hmoty v Česku začaly zdražovat počátkem října, když se cena severomořské ropy Brent poprvé po měsíci a půl dostala nad 50 dolarů za barel. Zdražování ropy vyvolala dohoda Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) o omezení těžby.