OKD, Doprava získala úvěr ve výši 83 milionů eur

Praha - Společnost OKD, Doprava ze skupiny finančníka Zdeňka Bakaly získala na další rozvoj a akvizice úvěr ve výši 83 milionů eur. V přepočtu téměř 2,2 miliardy korun poskytla společnosti nizozemská ING Bank a česká pobočka UniCredit Bank. Píší o tom Hospodářské noviny (HN).

 

„Naší ambicí je stát se jedním z lídrů trhu, získané peníze použijeme právě na expanzi a realizaci akvizičních příležitostí,“ řekl HN finanční ředitel OKD, Doprava Adrew Brookie. Trh dopravních služeb v regionu střední Evropy je podle něj značně roztříštěný. Jak naznačil, v budoucnu uspějí jen silné společnosti, které nabídnou plné portfolio služeb.

OKD, Doprava nedávno dokončila akvizici společnosti Viamont Cargo a plně ji začlenila do své skupiny. Expanduje i do ciziny, získala 90procentní podíl v železničním překladišti Belterminal v běloruském Brestu. OKD, Doprava je po Českých drahách druhým největším železničním přepravcem v ČR. Minulý rok měla firma tržby ve výši 3,3 miliardy korun a hrubý zisk 254 milionů korun.