11 hypermarketů Albert čeká zeštíhlovací kúra

Praha - Společnost Ahold, která vlastní v České republice 226 supermarketů a 56 hypermarketů Albert, na podzim zmenší plochu 11 největších hypermarketů až na polovinu. Zatímco nyní se jejich plocha pohybuje od osmi do deseti tisíc metrů čtverečních, od začátku listopadu by i největší hypermarkety Albert měly zabírat nejvýše 5 000 metrů čtverečních. Informaci dnes zveřejnil mluvčí Ahold Czech Republic Libor Kytýr. Ahold v srpnu dokončil modernizaci všech svých supermarketů, jejich vizualizace se tak teď shoduje se vzhledem jejich 56 robustnějších kolegů - hypermarketů.

„Výsledkem těchto úprav bude nové uspořádání především nepotravinářského zboží a rozšíření některých u zákazníků oblíbených kategorií výrobků, jako je například sortiment základního oblečení, papírnictví a kancelářské potřeby,“ sdělil Kytýr.

Dodal, že uvolněné místo by měli zabrat jiní obchodníci, které už má Ahold domluvené pro tři zmenšené hypermarkety. V ostatních hypermarketech budou volné plochy po dohodě s provozovateli nákupních center oddělené od hypermarketů Albert do doby, než do nich zamíří noví prodejci, s nimiž Ahold jedná. Jejich jména Kytýr zatím nezveřejnil.

V Česku letos Ahold ve dvou vlnách zavřel celkem 20 ztrátových supermarketů Albert a jeden hypermarket Hypernova. Prvních 15 prodejen přestalo fungovat 1. června a zbývajících šest 1. července.

Seznam hypermarketů, jejichž plocha bude zmenšena:

Hypermarket Albert Brno-Modřice 
Hypermarket Albert Praha - Nové Butovice 
Hypermarket Albert Praha - OC Šestka 
Hypermarket Albert Hradec Králové 
Hypermarket Albert Pardubice 
Hypermarket Albert Mladá Boleslav 
Hypermarket Albert Praha-Průhonice 
Hypermarket Albert Olomouc 
Hypermarket Albert Plzeň 
Hypermarket Albert Teplice 
Hypermarket Albert Ostrava