Škoda představí ve Frankfurtu šestou modelovou řadu

Mladá Boleslav - Škoda Auto představí příští týden na autosalonu ve Frankfurtu nový koncept MissionL. Ten odhalí podobu šesté modelové řady značky. Kompaktní pětidveřový vůz v provedení „liftback“ s rozměry mezi Fabií a Octavií Škoda uvede se specifickými modifikacemi na trhy v Evropě, Rusku a v Číně. Pro Indii automobilka připraví vlastní variantu v podobě sedanu. Firma to uvedla v tiskové zprávě.

Šestá modelová řada má spolu se současnými modely Fabia, Octavia, Superb, Roomster a Yeti pomoci zdvojnásobit výrobu do roku 2018 na 1,5 milionu vozů. Ještě v letošním roce by pak firma měla uvést malý rodinný vůz, který se bude vyrábět v závodě VW v Bratislavě spolu se sesterským modelem VW Up! „Světová premiéra ve Frankfurtu dává jasný signál, že Škoda teď jede na plný plyn. V nejbližších dvou až třech letech budeme představovat každých šest měsíců nový vůz,“ uvedl předseda představenstva Winfried Vahland.

Nový vůz, jehož jméno dosud Škoda nezveřejnila, se zřejmě bude vyrábět v hlavním závodě Škody v Mladé Boleslavi. Mluvčí automobilky Rudolf Dreithaler to ale nechtěl komentovat. Uvedl pouze, že v Boleslavi se má v budoucnu vedle fabie a octavie vyrábět ještě třetí model a kvůli tomu podnik odpovídajícím způsobem přizpůsobuje navyšování kapacity výrobních linek. V závodě ve Vrchlabí bude Škoda od konce roku 2012 vyrábět automatickou dvouspojkovou převodovku DQ200.

Škoda Auto - MissionL
Škoda Auto - MissionL

Nový model bude Škoda také vyrábět od roku 2013 ve společném závodě s VW Šanghaji. Počet vyráběných modelů v Číně se tak zvýší na pět, protože ve stejném roce chystá automobilka i zahájení produkce vozu Yeti upraveného pro tamní trh. V Indii by měla výroba kompaktního sedanu odstartovat ještě letos. Také v Rusku dojde k rozšíření produkce, a to díky partnerství koncernu Volkswagen s ruskou Automobilkou GAZ Group.