Zastaví spanilou jízdu Simpsonových nedostatek peněz?

Los Angeles – Stejně jako Homer mnohdy nedokázal dostatečně finančně zabezpečit svou rodinu, řeší podobný problém i tvůrci seriálu Simpsonovi. Americká televizní společnost 20th Century Fox Television, jež seriál o animované rodince, který je populární na celém světě, produkuje, v úterý uvedla, že si výrobu dalších dílů za současného „obchodního modelu“ nemůže dovolit. Televize patřící pod křídla mediálního konglomerátu News Corporation chce výrazně snížit odměny dabingovým hercům. Ti s tím ale nesouhlasí, jak informovala agentura Reuters.

20th Century Fox Television

„Domníváme se, že tento brilantní seriál může a měl by pokračovat, ale nemůžeme vyrábět budoucí řady za těchto finančních podmínek.“


Herci, kteří animovaným postavičkám satirické komedie propůjčují hlasy, odmítli navrhované snížení mezd o 45 procent. „Doufáme, že budeme moct dosáhnout dohody s hlasovými herci tak, aby Simpsonovi mohli bavit diváky původními epizodami mnoho příštích let,“ uvádí televize Fox.

Podle zprávy na serveru The Daily Beast má šest klíčových dabingových herců problémy se snížením svých odměn. Jsou mezi nimi Dan Castellaneta (Homer), Julie Kavnerová (Marge), Nancy Cartwrightová (Bart) i Yeardley Smithová (Líza). Až do nynějška byl každý z nich zvyklý na osm milionů dolarů (téměř 150 milionů korun) za sezonu. Ovšem v případě, že se na nových smlouvách nedohodnou, hrozí seriálu konec.

Simpsonovi jsou nejdéle běžícím komediálním seriálem v amerických televizích. První díl byl odvysílán v prosinci 1989. Vysílá se ve více než stovce zemí v 50 jazykových mutacích a jeho tržby jdou do miliard dolarů.