Ministerstvo prodloužilo termín pro uzavření smlouvy

Praha – Ministerstvo práce a sociálních věcí už nestihne do konce roku uzavřít s Českou spořitelnou smlouvu na sociální karty. Obě strany se proto dohodly na prodloužení termínu do konce ledna. Ministr Jaromír Drábek už dříve přiznal, že jednání s Českou spořitelnou jsou složitější, než očekával. Spořitelna zvítězila v tendru na dodání a zajištění karet, kterými budou lidé vybírat sociální dávky.

Zdroj: isifa/Lidové noviny Autor: František Vlček

Dnešní dohodou Drábkův úřad a bankovní instituce reagovaly na zpoždění kvůli tomu, že tendr čtvrt roku posuzoval antimonopolní úřad, a vyjádřily zájem na uzavření smlouvy, uvedla Táňa Švrčková z ministerstva. Předpokládá, že by se smlouva mohla uzavřít ve druhé polovině ledna.

Se zavedením sociálních karet, na které se mají vyplácet všechny dávky, příspěvky a podpory, počítá Drábkova sociální reforma. Karty měli potřební původně dostávat od ledna. Zavedení zbrzdil antimonopolní úřad, když od září výběr provozovatele posuzoval. V tendru zvítězila Česká spořitelna před společným návrhem ČSOB a Poštovní spořitelny. Po třech měsících ÚOHS rozhodl, že soutěž byla podle pravidel.

Do soutěže na karty se kromě České spořitelny a ČSOB s Poštovní spořitelnou přihlásila i Komerční banka. Její návrh podle zprávy komise nesplnil všechny podmínky a nebyl do soutěže zařazen. Česká spořitelna získala 95,4 bodu, ČSOB s Poštovní spořitelnou 65,17 bodu.