Tipsport může převzít konkurenční firmu Chance

Brno - Sázková kancelář Tipsport může převzít svého konkurenta, společnost Chance. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) totiž dospěl k závěru, že případ nepodléhá jeho posouzení. Případem se zabýval od května.

„Vydali jsme prvostupňové rozhodnutí, v němž jsme konstatovali, že spojení firem nepodléhá našemu povolení, neboť obrat převáděné části podniku společnosti Chance nedosáhl zákonného obratového limitu 250 milionů korun,“ uvedl předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Tipsport i Chance vznikly v roce 1991. Tipsport je v Česku největším provozovatelem kurzových sázek na sportovní události, ale vypisuje kurzy i na politické či zábavní kulturní události. Součástí Tipsportu jsou ještě sázkové společnosti v Polsku a na Slovensku. Zakladatelem, spolumajitelem a šéfem společnosti je Vratislav Randa. V ČR provozuje firma asi tisíc poboček, z nichž 70 procent je v rámci sportbarů.

Chance je společností s celostátní působností a patří mezi první pětku sázkových kanceláří v ČR. Své služby nabízí ve více než 300 pobočkách rozmístěných jak ve velkých městech, tak i v lokálních střediscích, prostřednictvím internetu a Telechance. Vlastníkem Chance je investiční skupina Appian.