Toyota opět svolává k opravě miliony vozů

Tokio - Japonská automobilka Toyota svolává do servisů po celém světě 2,77 milionu vozů včetně modelů vlajkové hybridní značky Prius. Svolávané vozy mohou mít problémy s mechanismem řízením a vodním čerpadlem hybridního systému. Jde již o druhou obří svolávací akci za dva měsíce.

V Japonsku Toyota svolala ke kontrole a bezplatné opravě 1,5 milionu vozů, v Evropě 496 tisíc a v USA 670 tisíc vozů. Jde u nich o problém s hřídelí řízení a týká se například vozů druhé generace značky Prius a některých modelů značky Corolla. Problém lze napravit za zhruba 50 minut.

Toyota navíc svolala 630 tisíc hybridních vozů ke kontrole vodního čerpadla. Část svolávaných vozů může mít obě poruchy, takže celkový počet svolávaných vozů činí 2,77 milionu.

Už v říjnu přitom Toyota svolala do servisů kvůli problémům s elektronickým otevíráním oken 7,4 milionu vozů, zejména některých modelů Vitz, Yaris a Corolla.

Toyota Yaris Hybrid
Zdroj: ČTK/AP
Autor: Frank Augstein

Tento měsíc zvýšila Toyota odhad zisku pro letošní finanční rok do konce března. Za první tři čtvrtletí kalendářního roku prodala 7,4 milionu vozů a měla by tak letos získat zpět pozici největšího světového prodejce vozů, kterou loni ztratila.