Křišťálovou lupu získali Michal Bláha nebo film V síti. Web ČT24 je ve zpravodajství druhý

Ocenění za nejlepší projekt roku v 15. ročníku ankety Křišťálová lupa získala aktivita českých technologických firem a IT nadšenců zaměřená na pomoc v boji s koronavirovou pandemií Covid19cz.cz. Osobností roku je pak podnikatel a investor Michal Bláha, který mimo jiné založil portál Hlídač státu. Cenu popularity si stejně jako v loňském roce odnesla internetová televize DVTV. Web ČT24.cz získal v kategorii zpravodajství a publicistika druhé místo.  

Křišťálová lupa 2020
Zdroj: Křišťálová lupa

Výsledky ve čtvrtek večer oznámili během on-line přenosu organizátoři ze serveru Lupa.cz. O vítězích rozhodly svými hlasy odborná porota a internetová veřejnost. Do hlasování se zapojilo téměř 100 tisíc hlasujících.

První místo v kategorii internetového obchodování poprvé získala Zásilkovna. Ocenění za nástroje a služby putuje do Mapy.cz. První místo v kategorii One (wo)man show získal youtuber Karel Kovář alias Kovy.

Nejlepší on-line video vyprodukovali ostravští herci Divadla Mír vystupující pod názvem Tři tygři. V nové kategorii Podcast roku bodoval audio pořad U Kulatého stolu. Na první příčce v kategorii zájmových webů stanul pořad o hrách pro každého INDIAN.

Vítězem v kategorii zpravodajství a publicistika se poprvé staly Seznam Zprávy. Web ČT24 získal druhé místo. Bronz má Deník N.

Anticenu dostalo zavádění Chytré karantény

Největší marketingovou inspirací za uplynulý rok byla reakce Rohlik.cz na epidemii covidu-19. Nejlepší obsahovou inspiraci přinesl dokumentární film V síti. V kategorii obsahová inspirace i projekt roku byl nominován také vzdělávací portál ČT edu.

Oceněnou e-commerce inspirací je vstup obchodu Pilulka.cz na burzu. Rytmická hra Beat Saber zvítězila v kategorii globálních projektů českých tvůrců, veřejně prospěšnou službou roku je podle odborné poroty Paměť národa. Anticenu si vysloužilo selhání vlády při zavádění Chytré karantény.

Anketa Křišťálová lupa – Cena českého internetu je pravidelným hlasováním veřejnosti a odborné poroty, v němž se vybírají a oceňují nejoblíbenější a nejzajímavější projekty, služby a osobnosti české on-line scény. Anketu pořádá server Lupa.cz, jehož provozovatelem je společnost Internet Info. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.