Kojenec z Mělnicka zemřel kvůli syndromu náhlého úmrtí, naznačila podle policie pitva

Mrtvý kojenec nalezený na Mělnicku zemřel podle předběžných výsledků pitvy kvůli syndromu náhlého úmrtí. Matka pak podle policie mohla tělo hodit do vody. Vyšetřování ale ještě není uzavřeno, řekl náměstek krajského policejního ředitele Jan Krejčí.

„Na základě předběžných výsledků soudní pitvy bylo zjištěno, že příčinou úmrtí dítěte je syndrom náhlého úmrtí,“ uvedl Krejčí. Kriminalisté vyloučili násilný trestný čin, proto nebyl nikdo obviněn ani zadržen.

„Nicméně probíhají nadále úkony trestního řízení, abychom náležitě zadokumentovali celou věc a vyloučili případnou trestnou činnost,“ dodal Krejčí. Upozornil na to, že konečný závěr ještě kriminalisté neučinili a zatím nemají k dispozici písemné vyhotovení pitvy.

Jak se dítě dostalo do řeky, kriminalisté stále vyšetřují. „Samozřejmě předpokládáme, že dítě mohla do vody hodit matka, ale stále probíhají úkony trestního řízení a je to jedna ze skutečností, kterou ověřujeme,“ uvedl Krejčí. Podle něj je možné, že žena po úmrtí dítěte zmatkovala a nevěděla si rady.

Mrtvého čtyřměsíčního kojence nalezli policisté v sobotu u Hořína, podle Krejčího bylo dítě po smrti již několik dní. Přesný čas zatím kriminalisté neznají. „S odstupem času v rámci soudní pitvy je nelehké některé časy stanovit,“ řekl Krejčí.

Matka kojence se v pátek obrátila na policii, že se jí syn ztratil s kočárkem v zámeckém parku. Policie, hasiči i dobrovolníci spustili rozsáhlé pátrání, zapojily se desítky lidí, pomáhal i vrtulník a dron.