Do Česka dorazilo ochlazení. Potrvá jen několik dní

Zatímco na začátku týdne teploty šplhaly i k tropické třicítce, během pátku dosahují na některých místech zhruba poloviny. Víkend i pondělí se ponesou ve znamení deště, ale během příštího týdne se rtuť na teploměrech otočí k hodnotám na 20 stupňů Celsia.

Video Studio ČT24
video

Studio ČT24: Do Česka přišlo ochlazení

„V tuto chvíli se teplota nejčastěji pohybuje mezi 14 a 18 stupni Celsia. Na severovýchodě Čech a na jižní Moravě je poněkud tepleji, tam je až 19 až 20 stupňů. Naopak na jihu Čech, kde je nyní nejvíc mraků, teplota někde stěží dosahuje 13 stupňů Celsia,“ uvedl po poledni meteorolog ČT Pavel Borovička.

Podle jeho slov jsou teploty zejména v Čechách v porovnání s dlouhodobým průměrem zářijových teplot zhruba o dva až tři stupně nižší.

Během víkendu k nám přijde více deště, a to už v noci z pátku na sobotu. V sobotu pak oblaka zesílí a s nimi i déšť, čekat lze přeháňky. Během neděle se od jihozápadu zatáhne, postupně přijde nad většinu území občasný déšť nebo přeháňky.

„S deštěm nastane i další ochlazení, už sobota bude mít teploty většinou mezi 14 a 18 stupni Celsia, pouze na východě může teplota vystoupit až ke 20 stupňům,“ uvedl meteorolog. Dodal, že neděle má být ještě chladnější. Nejdeštivější a nejchladnější bude pondělí, místy se dají očekávat i bouřky.

Znovu oteplovat se začne s úterkem, kdy by měly průměrné teploty dosahovat 17 stupňů. Postupně v průběhu týdne bude ubývat mraků, přibývat má polojasno a teploměr přes den ukáže hodnoty nad dvacítkou.