Všeobecnou fakultní nemocnici v Praze by měl řídit šéf tamní onkologie Feltl

Ve výběrovém řízení na ředitele Všeobecné fakultní nemocnice v Praze (VFN) vybrala komise šéfa tamního onkologického centra Davida Feltla. Uvedl to server Zdravotnický deník. Mluvčí nemocnice Filip Brož řekl, že tuto informaci zatím nemůže oficiálně potvrdit. Ředitele VFN jmenuje do funkce ministr zdravotnictví. Předchozí ředitelku nemocnice Danu Juráskovou odvolal ministr Adam Vojtěch (za ANO) na konci loňského listopadu kvůli údajným pochybením v zakázkách.

David Feltl
Zdroj: ČTK Autor: Jaroslav Ožana

Do výběrového řízení na místo ředitele VFN se přihlásilo osm zájemců. Feltl získal podle Zdravotnického deníku od hodnotící komise 12 hlasů, zatímco druhý v pořadí, bývalý ředitel zdravotnické skupiny Agel Ján Dudra, osm hlasů. Současný náměstek VFN Jan Bříza dostal od komise jeden hlas a ostatní uchazeče nepodpořil žádný člen komise.

Feltl v minulosti působil jako přednosta onkologické kliniky Fakultní nemocnice Ostrava. Dočasně také v roce 2014 řídil celou ostravskou nemocnici poté, co se stal tehdejší ředitel Svatopluk Němeček ministrem zdravotnictví. Předtím Feltl pracoval také ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady a Nemocnici Na Bulovce.

Ministerstvo zdravotnictví ve VFN loni provedlo šestiměsíční kontrolu. „Okolnosti kolem Všeobecné fakultní nemocnice se velice podobají okolnostem kolem Nemocnice Na Bulovce, které jsou stále postupně rozkrývány orgány činnými v trestním řízení,“ uvedl v době odvolání tehdejší ředitelky nemocnice ministr Vojtěch. Škoda kvůli pochybením ve veřejných zakázkách tam podle něj dosahuje desítek milionů korun.