„Soud rozhodl o zamítnutí správní žaloby. Žalobce si ještě může podat kasační stížnost. Zatím se tak ale nestalo,“ uvedla mluvčí pražského městského soudu Markéta Puci. Jak ale České televizi sdělila Barbora Peterová, mluvčí Úřadu vlády, ten se chystá proti rozhodnutí bránit. „Úřad vlády s rozsudkem nesouhlasí a s argumentací Městského soudu v Praze se neztotožňuje. Proti rozsudku bude podána kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu,“ uvedla Peterová.
Firma ProMoPro získala zakázku v roce 2008 bez výběrového řízení. Podle pražského finančního úřadu bylo zajištění ozvučení českého předsednictví EU touto firmou předražené. Proto vyměřil v dubnu 2014 Úřadu vlády pokutu ve výši téměř 551 milionů korun. Úřad ale s pokutou nesouhlasil a podal si k Městskému soudu v Praze žalobu. Pražský městský soud ji zamítl po více než třech letech.
Veselý měl podle předchozích verdiktů společně s Maxou předkládat úřadu k vyúčtování i faktury za služby, které nebyly provedeny nebo nijak nesouvisely se zajištěním konferencí při předsednictví. Ostatní odsouzení podnikatelé pak takto nezákonně získané prostředky pomáhali legalizovat tím, že vytvářeli falešné faktury, převáděli peníze vylákané z Úřadu vlády na další subjekty a poté je vybírali v hotovosti.
Soudy naopak osvobodily obviněnou trojici státních úředníků ze sekce pro předsednictví - někdejší šéfku sekce Janu Hendrichovou, diplomata Radomíra Karlíka a právníka Davida Mlíčka. Tři bývalí vysoce postavení úředníci ze sekce pro české předsednictví EU se podle verdiktu trestného činu nedopustili. Po státu se nyní u Obvodního soudu pro Prahu 2 domáhají odškodnění.