Meteorologové čekají ochlazování, mrznout má začít o listopadových nocích

V příštích čtyřech týdnech již mohou noční teploty spadnout pod nulu. Přes den se budou v průměru držet většinou kolem deseti stupňů Celsia, v půlce listopadu se ale asi ještě více ochladí. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Ilustrační foto
Zdroj: Facebook/Vlasta Zlámalová

V příštím týdnu se budou denní teploty vzduchu pohybovat většinou od devíti do 14 stupňů Celsia a noční od tří do osmi stupňů. Ojediněle klesne rtuť v noci podle ČHMÚ na jeden stupeň nad nulou. V týdnu od 6. listopadu by již mohly teploty v noci klesnout i pod bod mrazu.

Průměrný týdenní objem srážek bude v příštích dvou týdnech kolem 12 milimetrů, tedy 12 litrů na metr čtvereční. V dalších dvou týdnech poklesne asi na deset milimetrů. Teploty i objemy srážek budou odpovídat dlouhodobému průměru pro toto období.

Volební víkend je tak zřejmě jedním z posledních, kdy podzim připomíná více léto než zimu. Jasnou až polojasnou sobotní oblohu s maximy mezi 14 a 18 stupni během noci od západu zakryjí mraky a bude přibývat přeháněk. Neděle bude oblačná až zatažená, na většině míst s přeháňkami. „Od západu ale během dne začne déšť ustávat,“ uvedla meteoroložka ČT Zuzana Krejčová.

Video Studio 6 Víkend
video

Studio 6: Předpověď počasí