Tragédie v Lázních Bělohrad. Obviněnému hrozí za trojnásobnou vraždu až doživotí

Policisté obvinili devětadvacetiletého muže z trojnásobné vraždy v Lázních Bělohrad na Jičínsku. V případě prokázání viny mu hrozí až výjimečný trest. Odpoledne poslal jičínský soud podezřelého muže do vazby.

Policejní eskorta odvádí muže obviněného z trojnásobné vraždy v Lázních Bělohrad
Zdroj: ČTK Autor: David Taneček

Policisté vyjížděli do rodinného domu v Lázních Bělohrad v neděli ráno. Našli v něm těla 57leté a 29leté ženy a dvouletého dítěte. Na místě zatkli partnera mladší z žen, který byl pod vlivem drog.

Muž je obviněný z vraždy dvou žen a dítěte. V pondělí poničil při výslechu dvě cely. Policisté přivolali záchranáře, kteří mu podali utišující léky a převezli ho k psychiatrickému vyšetření.

„Soud vyhověl návrhu státního zastupitelství a vzal jej do vazby z dvou vazebních důvodů, jak z důvodu vazby útěkové, tak předstižné, to znamená, že by mohl uprchnout, nebo se skrývat, případně by mohl opakovat trestnou činnost, kterou spáchal,“ uvedla ve čtvrtek státní zástupkyně Lenka Faltusová.

Podezřelý muž se prý ke skutku vyjádřil, státní zástupkyně však nechtěla komentovat, zda se přiznal či zda mluvil o motivu činu. 

Obhájce obviněného muže Martin Knob řekl, že bylo rozhodnuto o vzetí obviněného do vazby, obviněný se vzdal práva stížnosti. „Co se týče obhajoby, tak budeme zřejmě navrhovat zkoumání duševního stavu obviněného, který se necítí zdráv po duševní stránce,“ dodal obhájce.

Za trojnásobné vraždy daly soudy doživotí

V posledních letech soudy řešily například trojnásobnou vraždu v Mukařově u Prahy ze srpna 2011, za kterou si Michael Galez odpykává doživotní trest. Útočník vraždil ze msty a žárlivosti, protože se s ním rozešla přítelkyně a našla si jiného muže. Oběti trojnásobné vraždy byly z rodiny jejího nového partnera.

Doživotní trest si odpykává také Michal Semanský, který od září 2009 do ledna 2012 zavraždil na Rychnovsku a Šumpersku tři seniory. Muž se k usmrcení důchodců přiznal, k činům ho prý dovedly finanční problémy.