Na západ Česka udeřily bouřky

Prudké bouřky doprovázené krupobitím dorazily v úterý před půlnocí do Karlovarského kraje. Během několika desítek minut se ochladilo o deset stupňů a někde padaly až dvoucentimetrové kroupy. Bouřky se ale rychle přesouvaly.

Bouřkové mraky
Zdroj: Facebook Počasí ČT Autor: Jitka Rosslerová

V Sokolově přišel největší nápor kolem 23:00. Některé domy byly zaplaveny vodou z kroupami z ulice, protože kanalizace nestíhala vodu odvádětPřed bouřkami varují meteorologové. Ochlazení po čtyřech dnech s rekordními teplotami by mělo pokračovat i v příštích dnech. Zatímco dnes bylo v Karlových Varech ještě přes 30 stupňů Celsia, ve středu by teploty měly klesnou až o deset stupňů níže.

Výstrahu na výskyt velmi silných bouřek vydali meteorologové pro Prahu a kraje Středočeský, Karlovarský, Plzeňský, Jihočeský, Liberecký a Ústecký.

video Počasí ČT: Bouřky se přesunou od západu na východ
Video Počasí ČT: Bouřky se přesunou od západu na východ
video

Počasí ČT: Bouřky se přesunou od západu na východ

Čtvrtý den po sobě meteorologové naměřili teplotní rekordy. Teplotní maxima pro úterý padla na dvou třetinách stanic, které měří alespoň 30 let. Nejtepleji bylo na jižní Moravě, v Brodu nad Dyjí na Břeclavsku teploměr ukázal 37,1 stupně Celsia a v Dyjákovicích na Znojemsku 36,7 stupně. Od středy už by se mělo ochladit.

Ochlazení nesou právě silné bouřky, které mají během noci na středu přes Čechy od západu postupovat na Moravu a do Slezska. Mohou je doprovázet kroupy, přívalový déšť a vítr v nárazech až o rychlosti kolem 90 kilometrů v hodině. Ve středu ČHMÚ očekává na většině míst občasný déšť nebo přeháňky a nejvyšší teploty mezi 22 a 26 stupni Celsia.