V Lovosicích našel muž v igelitové tašce mrtvé novorozeně

Lovosice - Náhodný kolemjdoucí našel dnes odpoledne u prodejny Lidl v Lovosicích tašku s tělem mrtvého novorozence, šlo o čerstvě narozenou holčičku. V tašce byla i pupeční šňůra a placenta, uvedla mluvčí Severočeské policie Jana Matonohová. Taška ležela mezi obchodem a železniční tratí. "Jde o prostor, kde nic není, možná pěšinka, po níž si lidé zkracují cestu," popsal místo nálezu jeden z obyvatel města.

Na místě jsou ještě stále kriminalisté z krajské policejní správy, kteří zjišťují okolnosti úmrtí. Napovědět by měla i soudní pitva, která byla nařízena na zítra dopoledne.   

Policie v České republice vyšetřuje nálezy mrtvých novorozených dětí několikrát ročně. Vloni v březnu bylo nalezeno mrtvé tělíčko novorozence zabalené do igelitové tašky ve sklepě domu ve Žluticích na Karlovarsku. Znalecké posudky prokázaly, že se dítě narodilo živé, jeho matka byla obviněna z vraždy.

Jako vraždu policisté řeší také případ mrtvého novorozence, který byl vloni v dubnu objeven mezi kameny v řece Moravě u jezu ve Spytihněvi. O pár dní později bylo nalezeno mrtvé novorozeně v popelnici v Krymské ulici v Praze 10. Matka dítěte následky utajeného porodu nepřežila.

V květnu pak našli tělíčko dítěte zabalené v igelitu pracovníci na třídicí lince odpadů v Pileticích u Hradce Králové. Podle lékařů se dítě narodilo živé.