Na pražských nádražích budou i jízdní řády souběžných autobusů

Praha – Porovnáním jízdního řádu vlaku a městského či příměstského autobusu si budou moci cestující přímo na nádraží nebo naopak autobusové zastávce vybrat, čím budou cestovat po Praze. Společnost Regionální organizátor Pražské integrované dopravy chce tyto srovnávací tabulky od 1. května vyvěsit na smíchovském nádraží a v nedalekém Radotíně. Posléze by se měly objevit na všech velkých pražských nádražích, například na Wilsonově, Masarykově, holešovickém ale také na klánovické zastávce. V případě zájmu cestujících se postupně dostanou i na méně významné zástávky. O tomto úmyslu informoval mluvčí ROPID Filip Drápal. Jízdní řády příměstských vlaků S chce společnost vyvěsit ve stejném formátu, jaký mají autobusové nebo tramvajové jízdní řády na pražských zastávkách.

„Cestující se tak dozví na jednom místě odjezdy autobusů i vlaků a budou se moci lépe rozhodnout, který druh dopravy zvolí,“ řekl Drápal k úmyslu vyvěsit pro srovnání vedle sebe jízdní řády vlaků a autobusů. Realizace plánu podle mluvčího nepředstavuje žádné zvláštní výdaje.

Rychlejší než další prostředky městské hromadné dopravy jsou v současnosti vlaky v Praze pouze v ojedinělých úsecích, například z hlavního nádraží do Vršovic nebo Hostivaře, z Holešovic na libeňské nádraží nebo z okolí smíchovského nádraží do Radotína.