Lékař sloužil s 3,15 promile alkoholu v krvi

Jihlava - V léčebně dlouhodobě nemocných v Počátkách na Pelhřimovsku sloužil v sobotu opilý lékař. Na případ upozornili policii rodinní příslušníci pacientů. Muž byl dnes propuštěn z práce. Podle mluvčí pelhřimovské policie Hany Kotkové už policisté zahájili úkony kvůli podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Zatím vyslýchají svědky a zjišťují podrobnosti případu. Lékaři hrozí roční vězení a zákaz činnosti.

Muž, který začal v léčebně a na pohotovosti pracovat před rokem, se odmítl podrobit zkouškám na alkohol a musel být proto vystřídán. Přivolaní policisté ho odvezli do jihlavské protialkoholní záchytné stanice, kde mu zjistili 3,15 promile alkoholu v krvi. Ze záchytné stanice byl čtyřiapadesátiletý lékař propuštěn v neděli ráno.

Léčebnu v Počátkách provozuje soukromá společnost, která se jednáním lékaře cítí být poškozena. Provozovatel léčebny chce proto zavést testy zaměstnanců na alkohol. Personál nemocnice se k případu vyjádřit nechtěl, lékař podle něj patřil mezi spolehlivé odborníky. „Pan doktor je psychicky na dně, pravděpodobně navštíví psychiatra,“ řekl ČT jednatel léčebny Jiří Rosenberg.

Léčebna dlouhodobě nemocných
Léčebna dlouhodobě nemocných