Kvůli olejové skvrně zkolabovala pražská doprava

Praha – Olejová skvrna ve Zborovské ulici na pražském Smíchově ve směru od Jiráskova mostu ráno zcela ucpala Severojižní magistrálu v obou směrech, Jiráskův most a spojovací ulice. Kolem osmé hodiny ráno trval průjezd centrem po magistrále přibližně tři čtvrtě hodiny, oproti běžné situaci asi dvakrát až třikrát déle. Podle policejní mluvčí Evy Miklíkové unikl olej na silnici z převodovky nákladního vozu. Na místě zasahovali hasiči a provoz byl sveden z obvyklých tří pruhů do jediného. Z ranního kolapsu se Praha úplně nevzpamatovala ani odpoledne, kdy auta stála na Nuselském mostě směrem do centra. Doprava kolabovala zejména v Anglické, Ječné a Legerově ulici. Čtyřka byla i na Rašínově a Smetanově nábřeží.

Skvrnu hasiči uklidili kolem půl deváté ráno, dopravní situaci v metropoli to ale již nezachránilo. Nejvíce si při dopolední cestě Prahou počkali ti, kteří se snažili dostat z centra města na Smíchov. Situace se začala zlepšovat kolem desáté, do jedenácti se rozpustila většina kolon. Podle policie dopravu zhoršilo také pražské setkání ministrů zahraničí Evropské unie a zemí Latinské Ameriky při schůzce Skupiny Rio a Evropské unie.

Video V Praze zkolabovala doprava
video

V Praze zkolabovala doprava

Během dopoledne zavládl pátý stupeň dopravní intenzity – tedy kolaps – v obou směrech na magistrále, ve všech přilehlých ulicích, v Ječné, Žitné, Resslově a také přímo před omezením na Jiráskově mostě, dále také na Hořejším a Rašínově nábřeží. Magistrála směrem na sever stála v nejhorších okamžicích až na dálnici D1, v opačném směru do Holešoviček.

Magistrála se zcela neuklidnila ani v poledne, kdy většinou bývá průjezdná bez problémů. Kolona se vytvořila od ulice 5. května až ke křižovatce s Žitnou. Odtamtud se přenáší kolony do Ječné ulice. Odpoledne se tvořily kolony zejména na Jižní spojce od sjezdu na Krč směrem k Barrandovskému mostu.

Zasypávání skvrny u Diezenhoferových sadů
Zasypávání skvrny u Diezenhoferových sadů