Topolánek: Moje fotky z Berlusconiho vily neexistují

Praha - Předseda ODS Mirek Topolánek dnes prohlásil, že neexistují fotografie, na kterých by byl zachycen nahý na zahradě vily italského premiéra Silvia Berlusconiho. Uvedla to televize Prima. Topolánkova přítelkyně Lucie Talmanová, s níž má Topolánek téměř dvouletého syna, chce po italských médiích omluvu. Nelíbí se jí jejich spekulace, že je na některých snímcích také nahá.

Podle italského tisku z posledních dnů byly fotografie s nahým Topolánkem z jeho loňské návštěvy vily na Sardinii mezi stovkami snímků, které se novinám pokusil prodat fotograf Antonello Zappaduo. Mimo jiné vyfotil silvestrovský večírek, jehož se účastnily i mladé dívky. Úřady nedávno na Berlusconiho popud stovky fotografií zabavily.

Berlusconi si stěžuje, že skandál s fotografiemi z jeho údajně bujarých večírků zaplnil přední stránky novin. Podle něho osobní věci patří výhradně do soukromé sféry. Berlusconi se proto rozhodl zveřejnění snímků zabránit podnětem u italského úřadu na ochranu osobních údajů. Ten žádosti vyhověl a snímky zabavil. Prokuratura začala Zappadua vyšetřovat kvůli údajnému porušení zákonů na ochranu soukromí a kvůli podvodu.

Topolánek a Talmanová o fotografiích

0„Je zcela vyloučeno, aby existovaly snímky, které naznačuje italský tisk,“ řekl Topolánek. „Očekávám, že se mně, mé rodině a mému synovi italská média omluví,“ dodala Talmanová.

Berlusconiho právník Niccoló Ghedini řekl listu Corriere della Serra, že premiéra vedla k žádosti o ochranu osobnosti skutečnost, že „nejméně jeden snímek zachycoval bývalého českého premiéra Topolánka nahého v zahradě vily“. „Byly tam i Topolánkovy děti, ale člověk nikdy neví, co by z toho noviny udělaly,“ prohlásil právník. Podle dalších italských zpravodajských portálů jsou na snímcích kromě Topolánka a jeho blízkých i další český ministr s doprovodem. Loni v květnu byl s Topolánkem v Itálii i tehdejší ministr dopravy Aleš Řebíček.

Berlusconi chce zabránit rozvodu 

Podle webových stránek Il Cannocchiale se Berlusconi snažil zákazem publikování snímků s nahým Topolánkem zabránit, aby se „puritánská společnost“ domnívala, že v jeho vile na Sardinii dochází k nepravostem, když tam přebývají hosté ze zahraničí. Berlusconiho snaha o to, aby se snímky nedostaly na veřejnost, souvisí i s nejnovější aférou italského premiéra, kvůli které jeho žena Veronica Lariová požádala o rozvod. Jde o údajné styky šéfa kabinetu s 18letou Noemi Letiziovou. Berlusconi popřel, že by s touto dívkou měl jakýkoliv pikantní poměr. Berlusconiho spolupracovníci obvinili levicovou opozici, že se snaží využít drbů, aby premiéra těsně před volbami do Evropského parlamentu zdiskreditovala.