Železniční muzeum pořádá modelářský víkend

Lužná (Rakovnicko) – Železniční muzeum v Lužné pořádá tzv. modelářský víkend. K modelovému kolejišti, které je v muzeu nastálo umístěno, přibude v sobotu a neděli mnoho dalších. K vidění bude i zahradní železnice v měřítku 1:8, která má vlastní parní pohon. Po celý víkend budou z Lužné do Krupé, Řevničova a Rakovníku jezdit také historické vlaky vedené parní lokomotivou.

Modelářského víkendu v Lužné se zúčastní modelářské kluby z Kladna, Kolína, Jesenice, Sokolova a Klub přátel historických vozidel. Zahradní železnici přiveze německý spolek Bayreuther Gertenbahn.

„Výstava modelů si vytkla za cíl seznámit návštěvníky s ukázkami co nejširšího spektra železniční modelařiny – od modelů těch nejrozšířenějších měřítek H0, TT či N – po modely větších měřítek zpracovaných z továrně vyráběných součástek nebo vyrobených kompletně rukodělným způsobem z kovu nebo plastu. Z modelových kolejišť bude nejzajímavější modulové kolejiště o délce přes 10 metrů KŽM z Jesenice,“ řekl organizátor výstavy František Kaplan.

Areálem muzea bude o víkendu jezdit také historický parní motorový vůz Komarek a na úzkorozchodném okruhu bude vozit děti parní lokomotiva.