Mladá fronta dnes informovala o tom, že první místopředseda strany David Vodrážka prosazuje žalobu ODS na stát kvůli financím vynaloženým na přerušenou kampaň. Strana ale takovou možnost později odmítla. Vodrážkovy výroky prý byly vytrženy z kontextu. Podle volebního manažera ODS Ivana Langera je nepochybné, že se investice do neuskutečněných voleb promítnou do hospodaření ODS v příštím roce: „Že se to podepíše, to je jasné. Bude se to muset promítnout do fungování strany a ještě většího tlaku na efektivitu kampaně.“
Kalousek: Jarní kampaň bude muset být levnější
Ani ČSSD zatím nespočetla, o kolik peněz přerušením kampaně přišla. „Ještě dobíhají faktury, bude to nějaký týden trvat, ale je to částka zcela jistě vysoká,“ řekl šéf ČSSD Jiří Paroubek. O případné žalobě na stát podle něj ČSSD v žádném případě neuvažuje: „Nemá smysl, aby to řešili za politické strany daňoví poplatníci.“ Peníze vynaložené na kampaň podle Paroubka musí strany chápat jako „podnikatelské riziko“.
Případnou žalobu by považoval za velmi nešťastnou také Miroslav Kalousek z TOP 09. Jeho strana se k takovému kroku prý rozhodně nechystá. Teprve nedávno vzniklá strana dosud za kampaň utratila kolem 20 milionů korun. Jarní kampaň bude muset být podle Kalouska levnější. Místo drahých billboardů prý politici vyjdou více do ulic mezi voliče. Stejně jako lidovci i TOP 09 původně zvažovala využít pro potřeby kampaně zhruba 30 milionů korun.
Zelení zatím utratili asi půl milionu korun
Podobně to vidí zelení, kteří zatím utratili za letošní kampaň zhruba půl milionu korun. Přerušení kampaně podle předsedy Ondřeje Lišky zelené nepoškodí: „Neinvestovali jsme do zbytečných billboardů, ale do aktivní práce s lidmi, která bude pokračovat až do května 2010.“ KSČM chtěla původně do kampaně vložit 34 milionů korun, počátkem září měla utracenu asi polovinu z připraveného volebního rozpočtu.