V sobotu zemřelo šest lidí, neděle byla milosrdná

Praha – Víkendové dny na českých silnicích se lišily jako den a noc – sobota byla mimořádně tragická, když přišlo o život šest lidí, v neděli při nehodách nikdo nezahynul a zranilo se pouze padesát lidí, z nich jediný těžce. Jeden člověk zahynul při havárii v pátek. Sobota patří se šesti úmrtími mezi nejtragičtější dny roku, stejný počet lidí ovšem zahynul také o rovný týden dříve. Zcela nejčernějším dnem roku byla zatím sobota 11. července, kdy na silnicích zemřelo sedm lidí.

Zdroj: www.hzs-zlkraje.cz Autor: HZS Zlínského kraje

První sobotní smrtelná nehoda se stala již hodinu po půlnoci v Milovicích u Hořic, kde nedal řidič osobního auta přednost nákladnímu vozu jedoucímu po hlavní silnici. Po vyproštění při převozu do nemocnice zemřel.

Pět dalších smrtelných nehod se stalo odpoledne. Na křižovatce u Žandova na Kutnohorsku nepřežila šestačtyřicetiletá řidička náraz svého vozu do stromu. V autě s ní cestovalo také malé dítě, které utrpělo vážná zranění a muselo být převezeno do jedné z pražských nemocnic.

Před třetí hodinou odpoledne zahynul mezi obcemi Dívčice a Česká Lhota na Českobudějovicku osmačtyřicetiletý motocyklista. Nezvládl řízení a sjel do příkopu. Utrpěl u toho zranění, kterým na místě podlehl. Další osmadvacetiletý motorkář, který jel bez přilby, nepřežil náraz hlavou do stromu v Bukovci na Frýdecko-Místecku.

Večer po sedmé hodině srazilo osobní auto cyklistu. Řidič zřejmě jízdní kolo přehlédl a zezadu jej srazil. Poté cyklistu ještě přejelo další vozidlo, jehož řidič nedokázal včas zastavit. Zraněný muž na místě zemřel.

V pátek se stala smrtelná nehoda v Náchodě. Hodinu před půlnocí havarovalo osobní auto s pěti Poláky při výjezdu z města směrem k hranicím. „Řidič najel ve vysoké rychlosti na obrubník, vůz se přes střechu otočil, spadl do příkopu a skončil na louce. Jeden spolujezdec byl na místě mrtev, další utrpěl vážné zranění,“ uvedl policista.