Policie našla v Praze kostru novorozence

Praha – Policisté dnes odpoledne nalezli v Praze-Čakovicích kostru novorozeného dítěte. Ženu, která je podezřelá z toho, že dítě porodila, a pak se jej zbavila, už policie zadržela. Mluvčí pražské policie Andrea Zoulová tvrdí, že policie ženu, která se k činu přiznala, vyslýchá. Ostatky dítěte prozkoumá nařízená soudní pitva. Pátrání pražská policie zahájila na popud kolegů z Berounska.

„Impulz k pátrání jsme dostali od kolegů z Berounska. Při vyšetřování případu dítěte odloženého v nemocnici na Berounsku vyslýchali také jednatřicetiletou ženu bez přístřeší, která se jim přiznala, že ve druhé polovině dubna porodila dítě a odložila ho v Čakovicích do křoví,“ řekla mluvčí.

Dodala, že berounští policisté případ předali pražským kolegům, ti ostatky dítěte nalezli. Server iDnes.cz napsal, že kostra byla ukryta v křoví v ulici Ke Stadionu.

Podle přivolaného lékaře byla kostra novorozence ve stavu, který odpovídal ženině doznání. „S určitostí to však potvrdí až soudní pitva, soudní znalec určí přesnou příčinu smrti i to, zda to skutečně bylo dítě zadržené ženy,“ uvedla Zoulová.