Auta opět ucpala Prahu, nový okruh zastavila nehoda

Praha – Od nedělního odpoledne do pondělního dopoledne byla Praha takřka neustále ucpaná. V pondělí ráno zažilo město kolaps, Technická správa komunikací musela uzavřít většinu tunelů. Lidé se vraceli z víkendu, který si nezřídka prodloužili na čtyři dny, velká část z nich se přitom rozhodla cestovat autem a odložit svůj návrat až na poslední chvíli na pondělí. Na novém Pražském okruhu zkomplikovala odpoledne provoz nehoda nákladního auta, které narazilo korbou do mostní konstrukce a dopravního značení u Lochkovského tunelu.

Auta dopoledne pouze popojížděla na problematických místech magistrály – směrem na jih dosahovala kolona od Václavského náměstí až do Holešovic, směrem na sever končila fronta na světla v křížení Legerovy s Rumunskou až daleko v ulici 5. května. Na dlouhé zdržení se museli řidiči připravit i na Hořejším nábřeží nebo na Letné v Patočkově, Milady Horákové i Korunovační. Mezi čtvrtým a pátým stupněm se dopoledne pohybovala dopravní situace i na Jižní spojce.

Odpoledne je pražský provoz většinou na stupni tři. Čtyřka byla kolem třetí hodiny ve Wilsonově a Ječné ulici. Provoz zkomplikovala i nehoda nákladního auta na výjezdu z Lochkovského tunelu na Pražském okruhu. Vůz tam narazil korbou do mostní konstrukce a dopravního značení. Nehoda na několik minut úplně zastavila dopravu ve směru na D5, v 15:38 se podařilo uvolnit jeden jízdní pruh, uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Ráno byly uzavřeny tunely na Městském okruhu – Strahovský, Mrázovka a Zlíchovský, protože se kolony tvořily i v nich. „Ráno od 8:00 to byla katastrofa,“ konstatovala pracovnice pražského dopravního informačního centra.