Policie nebude stíhat Duška za jeho výrok o homosexuálech

Praha - Policie nebude stíhat odboráře Jaromíra Duška za jeho březnový výrok o spiknutí homosexuálů ve vedení Českých drah a ministerstva dopravy. Informovala o tom dnes televize Nova. Trestní oznámení na něj podal někdejší ministr dopravy Gustav Slamečka. Dušek se hájil tím, že vyjádření myslel „žertovně“. „Ale dílem to, co říkám, je pravda,“ uvedl před časem.

„Zjistili jsme, že se o trestný čin nejedná a státní zastupitelství se ke konci října tohoto roku s naším rozhodnutím ztotožnilo,“ řekla mluvčí pražské policie Eva Miklíková. „Jsem z toho celkem smutný, že se tím dál nebudou zabývat,“ řekl Nově Slamečka. „Já jsem od začátku věděl, že to na žádné trestní oznámení není,“ uvedl Dušek.

Lidové noviny (LN) se před půl rokem Duška zeptaly, jak hodnotí generálního ředitele ČD Petra Žaludu. „To je jednoznačně člověk (podnikatele) Romana Janouška a pražské kliky ODS. Jinak: homosexuál Žaluda drží s homosexuálem Slamečkou, homosexuál Slamečka má vazby na homosexuála Nováka (Gustav Slamečka byl ministr dopravy, Jan Novák někdejší šéf úřadu vlády). A na ministerstvu dopravy je těch homosexuálů natahanejch tak dvacet a ve vedení drah tak třicet, a tihle lidé absolutně ovládají České dráhy. To mi věřte. Já tam chci založit spolek čtyřprocentní menšiny heterosexuálů, abychom měli rovné příležitosti. Můžu vám říct, že se tam bojím ohnout pro tužku na chodbě,“ řekl tehdy Dušek. Duškovo vyjádření odsoudil tehdejší premiér Jan Fischer a další politici.