Soud zrušil trest pro řidiče, který na přechodu zabil dvě děti

Hradec Králové – Krajský soud zrušil šestiletý trest vězení pro řidiče Jaroslava Nováka, který na přechodu v Hradci Králové zabil dva malé chlapce. Případ vrátil k novému projednání. Od soudu nižší instance požaduje, aby doplnil dokazování a lépe popsal a vyhodnotil zranění, která utrpěli další lidé na místě neštěstí - babička a dědeček chlapců a Novákův spolujezdec. Jednačtyřicetiletý muž už dříve u soudu vypověděl, že dostal epileptický záchvat. Podle znalců se však o žádný záchvat nejednalo.

Předchozí soud uložil Novákovi i desetiletý zákaz řízení motorových vozidel, psychiatrické léčení v ambulantní formě a povinnost zaplatit rodičům chlapců celkem 960 tisíc korun.

Novák tehdy u soudu uvedl, že chtěl z baru vyzvednout a odvézt svého známého. „Zařadil jsem zpátečku a pak si opravdu nic nepamatuji,“ řekl soudu s tím, že pokud by neměl epileptický záchvat, určitě by se na přechod pro chodce předem podíval. Tvrdil, že mu lékař už dříve s ohledem na jeho záchvaty řekl, že není způsobilý k řízení osobního automobilu. Novák však řidičský průkaz neodevzdal, v autě se mu prý nic podobného nikdy nestalo. 

Nehoda se podle policistů stala zřejmě tak, že čtyřicetiletý řidič vozidla Fiat Croma z dosud nezjištěných příčin při couvání prudce narazil do dvou malých dětí a dvou dospělých, kteří po přechodu pro chodce přecházeli silnici. Nehoda se stala v klidné ulici, kde je velmi malý provoz - řidič ovšem do dětí najel smykem. Zranění obou chlapců byla velice vážná už při převozu do nemocnice. Tříletý chlapec jim podlehl několik desítek minut po nehodě, pětiletý chlapec o život bojoval až do večerních hodin.

Video Soud zrušil Novákovi trest za zabití chlapců
video

Soud zrušil Novákovi trest za zabití chlapců