Dara Rolins se žaláři vyhne, dostala podmínku

Praha - Zpěvačka Dara Rolins do vězení nepůjde. Obvodní soud pro Prahu 2 vyměřil zpěvačce za usmrcení z nedbalosti podmíněný trest na dva roky a dva měsíce s tříletou zkušební dobou. Rolins bude také platit - nahradit musí zhruba milionovou škodu. Zpěvačka rovněž nesmí celé tři roky za volant. Obžaloba viní zpěvačku z toho, že v červenci 2010 zavinila v pražském Šáreckém údolí automobilovou nehodu, při níž zemřel člověk. Verdikt není pravomocný, státní zástupce i obžalovaná si ponechali lhůtu pro případné podání odvolání. Zpěvačce hrozilo až šestileté vězení.

„Je to trochu lepší, že přišel ten trest,“ uvedla vdova po zesnulém po vyřčení verdiktu na otázku, jak se cítí. „Takhle to vypadalo, že si vše vymýšlíme,“ dodala. Podle jejího zmocněnce Karla Frimla šlo spíše než o trest o postoj, jaký Rolins k případu zaujala. „Může se to stát leckomu, ale když už se to stane, tak by se to mělo uspořádat civilizovaně. A to se nestalo,“ podotkl. Zpěvačka po vyslechnutí rozsudku odešla, s novináři nekomunikovala.

Rolins se svým vozem Mercedes Benz předloni v létě projížděla ulicí V Šáreckém údolí. V pravotočivé zatáčce se střetla s řidičem na skútru. Muž po třech hodinách v nemocnici svým zraněním podlehl. Manželka mrtvého motocyklisty a její dcery se připojily k trestnímu řízení nárokem na náhradu škody v celkové výši 514 tisíc korun a úroky.

Soudkyně Daniela Reifová:

„Nemůže se jednat o mstu, aby se řeklo, že zabila člověka, tak si půjde sednout na deset let do vězení. To se dává vrahům, ona udělala vteřinovou chybu.“


Rolins při hlavním líčení uvedla, že byla před jízdou odpočatá, nepožila alkohol ani žádné léky. Cestu, kde se stala nehoda, prý dobře zná, jezdí tudy domů třikrát denně. Ve voze sice měla tříletou dceru, ale po celou dobu sledovala vozovku. Motocyklista se údajně objevil v jejím jízdním pruhu. Po nehodě byl při vědomí a Rolins zavolala záchranku. Její slova potvrdil svědek, který se pohyboval v místě nehody na kole.

Zpěvačka Dara Rolins u soudu
Zpěvačka Dara Rolins u soudu

„Obžalovaná jela, a když měla reagovat na poškozeného, tak to neudělala. Měla dávat větší pozor,“ prohlásila předsedkyně senátu Daniela Reifová. Podle zmocněnce poškozené rodiny se Rolins nevěnovala řízení, protože podávala své dceři láhev s pitím. To však zpěvačka odmítla. „Proč nedávala pozor, to se asi nikdy nedozvíme,“ podotkla soudkyně.

Zpěvačka změnila výpověď

Soudkyně však upozornila na rozpor v jejích výpovědích, když při prvním výslechu Rolins uvedla, že viděla motocyklistu na vzdálenost zhruba 50 metrů, později tvrdila, že ho neviděla vůbec.

Celé řízení provázely neustálé námitky a návrhy advokáta zpěvačky Roberta Vladyky. Vypracovány byly také celkem čtyři znalecké posudky. „To, co tady předvedl pan obhájce, nabývalo groteskních rozměrů,“ reagovala na to při odůvodnění rozsudku soudkyně.

Populární zpěvačka čelila obvinění předloni, státní zástupkyně je ale po její stížnosti stáhla pro nedostatek důkazů. O několik měsíců později ji však policie obvinila znovu, důvodem byl nový znalecký posudek, podle něhož jela v protisměru, a proto je za smrt řidiče zodpovědná.

Video Dara Rolins dostala podmínečný trest
video

Dara Rolins dostala podmínečný trest