Nemocnice kvůli zlodějům zavádějí ochranku a pořizují trezory

Jihlava – Zaměstnanci jihlavské nemocnice si vymohli kvůli narůstajícímu počtu krádeží zavedení ochranky. Pracovat začala v noci na dnešek. Ulevit se má i zdejším sestřičkám, které se během večerních služeb bály nevítaných návštěvníků. Zlodějům se různými prostředky brání i v dalších českých nemocnicích.

Kvůli krádežím v areálu a bezpečnosti personálu v noci na neděli poprvé hlídala jihlavskou nemocnici bezpečnostní služba. Smlouva je uzavřená zatím na půl roku. Během něj se má ukázat, jestli desetitisíce za ostrahu omezí krádeže v areálu.

„Mají příležitost ke krádežím hlavně na toaletách - toaletní papíry, kohoutky, sifony - všechno, co se dá zpeněžit,“ komentovala situaci v jihlavské nemocnici vrchní sestra Hana Hladíková.

Video Nemocnice se brání proti krádežím
video

Nemocnice se brání proti krádežím

Stejná agentura hlídá například i nemocnici v Havlíčkově Brodě. Kvůli krádežím nemocnice zavádějí i trezory. „Když odjíždějí (pacienti) na sál, zamknou si to, sestra uloží klíček na označení s číslem pokoje,“ popsala běžnou praxi sestra na chirurgickém oddělení v Motole Dita Šrámková.

Cennosti se v pražském Motole nebo v pardubické nemocnici schovávají i do centrálního trezoru. Krádeže se množí, v Pardubicích jich za loňský rok zaznamenaly na více než tři desítky. Zloději v nemocnicích vykrádají i automaty na regulační poplatky. Třeba v Brně nebo v Olomouci z nich dostali na jeden pokus až třicet tisíc korun.