V Dillí se zřítil obytný dům - nejméně 7 mrtvých

Dillí - Nejméně sedm lidí zahynulo v úterý večer v indickém hlavním městě Dillí, kde se zřítil čtyřpodlažní obytný dům. Desítky dalších lidí byly zraněny, čtyři osoby jsou v kritickém stavu. Panují obavy, že v troskách budovy by stále mohli být uvězněni další lidé. Dům se zřítil v době, kdy byla většina jeho obyvatel doma a chystala se ke spánku.

Záchranáři s pomocí bagru dnes vyprostili z trosek živého pětiletého chlapce. Zřícení několik desítek let starého domu v dillíské přelidněné čtvrti Čandní Mahál poukázalo na nebezpečné podmínky, v nichž místní obyvatelé žijí.

Tato oblast je nechvalně známá domy, v nichž se tísní příliš mnoho lidí, a úzkými uličkami propletenými volně visícími, navzájem se křižujícími elektrickými dráty mezi budovami.

Příčinu neštěstí místní úřady vyšetřují. „Vyšetřování povede zástupce městského komisaře. Předběžná vyštřovací zpráva bude k dispozici nejpozději ve středu,“ informoval mluvčí městského úřadu v Dillí.

Podle místních obyvatel v domě před dvěma týdny probíhaly stavební práce, které základy mohly oslabit. Na vině ovšem mohl být i před lety použitý nekvalitní stavební materiál či nevhodné stavební postupy.