Radikál v Kuvajtu neúspěšně zaútočil na americké vojáky

Egyptský islamista najel v Kuvajtu s popelářským vozem plným výbušnin do auta převážejícího pět amerických vojáků. Při útoku se zranil jen on sám a policie jej krátce po činu zatkla, sdělily místní úřady. Přesné místo incidentu ale neuvedly.

Podle úřadů měl útočník s sebou ručně psanou přísahu věrnosti organizaci Islámský stát. Dnešní pokus o útok byl první, v němž chtěl Islámský stát zasáhnout americké vojáky v tomto emirátu bohatém na ropu. Odehrál se přitom v době, kdy kuvajtské úřady posilují bezpečnost v zemi před významným šíitským svátkem.

Státní tisková agentura Kuna identifikovala útočníka jako Ibráhíma Sulajmána, narozeného v roce 1988. Otiskla jeho fotografii na nemocničním lůžku s viditelnou modřinou pod pravým okem. Agentura uvedla, že vojáci zraněni nijak nebyli, kdežto útočník utrpěl řadu zranění a zlomenin.

Kuvajt je spolehlivým spojencem USA a americká armáda má v zemi hlavní základnu v Arifdžanu, asi 70 kilometrů jižně od kuvajtské metropole. Teroristické útoky v emirátu jsou vzácné a poslední útok proti členům americké armády se tam odehrál v roce 2002, uvedla AP.