Indie oslavuje beznohého tanečníka

Dillí - V Indii se objevila poněkud nečekaná nová hvězda šoubyznysu v podobě beznohého tanečníka breakdance. Ten se přihlásil do druhého ročníku televizní soutěže „Indie má talent“ a v kvalifikačním kole naprosto nadchl porotu i diváky svým akrobatickým uměním. Už po prvním vystoupení v kvalifikačním kole televizní soutěže porotci pochopili, že před sebou mají zcela mimořádný talent.

„Spousta lidí říkávala mým rodičům, ať se o mě dobře postarají, protože bez nohou nic nezmůžu. Ale já jsem takhle nikdy neuvažoval. Ani mě nenapadlo, že by něco bylo za hranicemi mých možností,“ řekl Vinod. „Hodně lidí dělá breakdance, ale on je podle mě mnohem lepší než ostatní, protože na rukou předvádí fantastické figury a celkově se skvěle pohybuje,“ vysvětluje choreograf Dípak.

První vlna pozitivních ohlasů Vinoda nesmírně povzbudila. A hned si stanovil další cíle. „Chci si otevřít taneční školu, kam by tělesně postižení mohli chodit zadarmo. Pomůžu jim rozvinout jejich vlohy, které jim Bůh nadělil, společně sestavíme taneční skupinu a budeme vystupovat v televizi,“ dodává tanečník.

2 minuty
Reportáž o beznohém tanečníkovi
Zdroj: ČT24

Jednadvacetiletý Vinod Thnákur se narodil bez nohou na chudinském předměstí Dillí. Na živobytí si dosud vydělával jako opravář mobilních telefonů, jeho skutečnou vášní je ale tanec. První figury odkoukal z tanečních videoklipů na internetu. Jestli se Vinodovi jeho sny vyplní, je ve hvězdách. Už teď ale dokázal, že tělesný handicap nemusí nutně znamenat život v ústraní.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Svět

Thajsko a Kambodža podepsaly novou dohodu o příměří

Zástupci Thajska a Kambodži podepsali novou dohodu o okamžitém příměří, napsala agentury Reuters s odvoláním na prohlášení kambodžského ministerstva obrany. Dohodě předcházelo třídenní jednání zástupců obou zemí. Přeshraniční konflikt, který se opět rozhořel na začátku prosince, si už vyžádal přes 40 obětí.
05:08Aktualizovánopřed 1 hhodinou

V Kyjevě se ozvala série výbuchů, píší agentury

Série silných výbuchů se v sobotu v brzkých ranních hodinách ozvala v ukrajinském hlavním městě Kyjevě. S odvoláním na místní úřady o tom informovaly agentury Reuters a AFP. Ve městě byla aktivovaná protivzdušná obrana. Úřady varovaly před ruskými raketami a drony i mimo ukrajinskou metropoli. Kvůli ruským úderům na Ukrajině vzlétly i polské stíhačky.
01:54Aktualizovánopřed 1 hhodinou

Útočník pobodal tři ženy v pařížském metru

Útočník v pátek v několika stanicích metra v centru Paříže nožem zranil tři ženy. Z míst činů uprchl, uvedla agentura AFP s odvoláním na dopravní podnik francouzské metropole. List Le Figaro napsal, že policie podezřelého zadržela v Sarcelles na severním předměstí Paříže.
včeraAktualizovánopřed 7 hhodinami

Palestinec přejel muže a ubodal ženu na severu Izraele

Dva životy si v pátek vyžádal útok Palestince, který na severu Izraele najel do davu lidí, přejel jednoho muže a pak ubodal mladou ženu. S odvoláním na izraelskou policii to napsala agentura AP. Izrael už zakročil v obci na Západním břehu, odkud podle něj útočník pocházel, a chystá se zbourat jeho dům.
včeraAktualizovánopřed 8 hhodinami

Venezuela propustila desítky lidí uvězněných po prezidentských volbách

Venezuelské úřady propustily šest desítek oponentů režimu autoritářského prezidenta Nicoláse Madura, kteří byli uvězněni po loňských široce zpochybňovaných prezidentských volbách. Informovala o tom ve čtvrtek agentura AFP s odvoláním na venezuelskou nevládní organizaci zabývající se situací politických vězňů v zemi. Vládní úřady tvrdí, že propustily 99 lidí.
včeraAktualizovánopřed 8 hhodinami

Při explozi v mešitě v Sýrii zemřelo nejméně osm lidí

Nejméně osm lidí zemřelo a 18 dalších utrpělo zranění při výbuchu v mešitě v syrské provincii Homs v oblasti, kde žijí převážně menšinoví alavité, píše agentura AFP. K útoku, který syrské úřady podle agentury Reuters označily za teroristický, se přihlásili ultrakonzervativní sunnité. Útok odsoudily některé blízkovýchodní země i Česká republika.
včeraAktualizovánopřed 11 hhodinami

Izrael jako první stát na světě uznal nezávislost Somalilandu

Izrael jako první stát na světě oficiálně uznal nezávislost Somalilandu, samozvané republiky odtržené od Somálska. S odvoláním na komuniké šéfa izraelské vlády Benjamina Netanjahua o tom informovala agentura AFP. Uznání odmítli ministři zahraničí Egypta, Somálska, Džibutska a Turecka.
před 12 hhodinami

Babiš telefonoval s Trumpem, mluvili o migraci či Evropě

Premiér Andrej Babiš (ANO) v pátek telefonicky hovořil s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Na sociální síti X Babiš uvedl, že dlouho mluvili o válce, migraci, Evropě, visegrádské čtyřce či o návštěvě v Bílém domě, při které se politici spolu s manželkami Monikou a Melanií setkali v březnu 2019.
včeraAktualizovánopřed 13 hhodinami
Načítání...