Letadlo typu Boeing 737-800 v pátek přistálo na letišti v americkém Oregonu bez části svého vnějšího pláště. Je možné, že o panel na spodní části trupu poblíž místa, kde se vysouvá podvozek, přišlo za letu. O případu informují agentury AP a Reuters. Záležitostí se bude zabývat americký Federální úřad pro letectví (FAA). Stroje americké společnosti Boeing se v poslední době s problémy potýkají opakovaně.
Další problém boeingu. Stroj 737-800 přistál v Oregonu bez části vnějšího pláště
Letadlo aerolinek United Airlines ze San Franciska se 139 pasažéry a šesti členy posádky přistálo na letišti v jižním Oregonu v pořádku krátce před pátečním polednem. Během inspekce ve vzdušném přístavu se ale přišlo na to, že postrádá panel vnějšího pláště. Z fotky, kterou Reuters označuje za dramatickou a která se objevila na sociálních sítích, se zdá, jako by se část panelu ulomila.
Letiště se následně dočasně uzavřelo, aby bylo možné na přistávací dráze a v okolí po panelu či jeho zbytcích pátrat. Nic se však nenašlo.
„Než se letadlo vrátí do provozu, uskutečníme důkladnou prohlídku a všechny potřebné opravy,“ uvedla letecká společnost v prohlášení, podle něhož se bude vyšetřovat také příčina incidentu. Během letu podle United Airlines kapitán stroje vyrobeného v roce 1998 nevyhlásil pohotovost, protože v té době nic nenasvědčovalo poškození.
Společnost Boeing se začátkem ledna dostala na titulní stránky novin, když jednomu z jejích strojů 737 MAX 9 ve službách amerických aerolinek Alaska Airlines za letu odpadla část trupu. Letadlo se zhruba po dvaceti minutách z výšky 4900 metrů bezpečně vrátilo na letiště a nikomu ze 174 cestujících a šesti členů posádky se nic nestalo.
Incident ale přiměl Federální úřad pro letectví, aby dočasně ponechal na zemi všechny stroje 737 MAX 9. FAA také Boeingu sdělil, že nyní nepovolí žádné rozšíření výroby letounů MAX. Deník The New York Times (NYT) navíc v březnu napsal, že výrobní proces letadel Boeing 737 MAX neprošel auditem FAA.
V pondělí se zase při letu ze Sydney do Aucklandu prudce propadl Boeing 787 letecké společnosti LATAM, což vedlo ke zranění více než padesáti lidí.