Skiareál ve Špindlerově Mlýně čeká investice za miliardu

Praha - Skiareál ve Špindlerově Mlýně čeká investice za miliardu korun. Jeho provozovatel - společnost Melida - začne příští rok propojovat střediska ve Svatém Petru a na Medvědíně. Vznikne tam nová lanovka, sjezdovky se zasněžováním nebo parkovací dům. V pondělním vydání o tom informuje týdeník Euro s tím, že půjde o největší lyžařskou investici v Česku vůbec. První novinky by lyžaři mohli využívat už v příští zimní sezóně.

Investice začne podle týdeníku stavbou víceúčelového parkovacího domu s kapacitou kolem čtyř stovek vozů za 400 milionů korun. Ten bude stát v prostoru nynějšího parkoviště P1 u Labské přehrady. Z jeho střechy by měly vést dvě lanovky, jedna na Hromovku a druhá směrem k Medvědínu.

V první fázi investoři počítají také s výstavbou kryté šestisedačkové lanovky na Hromovku. K ní přibudou dvě nové sjezdovky s kompletním zasněžováním. „Tyto investice by mohli lyžaři využívat již v zimní sezoně 2016 až 2017,“ uvedl týdeník.

V roce 2017 by pak měla začít výstavba další lanovky na Medvědín. Vznikne tím kompletní propojení těchto dvou areálů. „V údolí Špindlerova Mlýna tím celková délka sjezdových tratí naroste ke čtyřiceti kilometrům. Všechny nové sjezdovky budou v kategorii modrá a modročervená,“ uvedlo Euro.

Týdeník dodal, že již letos začala výměna lanovky ze Svatého Petra na Pláň za 200 milionů korun. Lanovka z roku 1992 bude nahrazena úplně novou šestisedačkou s vyhřívanými sedáky a bublinou proti nepříznivému počasí. Lanovka by měla být v provozu již tuto zimu, uvedlo Euro.

Společnost Melida, v níž vlastní podíl také bývalý generální ředitel ČEZ Martin Roman, patří do slovenské skupiny Tatry mountain resorts.