Policisté našli u muže v garáži kradená luxusní auta za sedm milionů

Mikulov – Kradené vozy za více než sedm milionů korun objevil česko-rakouský policejní tým u muže z Brněnska. Luxusní vozidla BMW policisté našli u něj v garáži, všechna byla ukradena ve Vídni. Podezřelý muž však policistům tvrdil, že neví nic o tom, že by auta byla kradená. Při domovní prohlídce policisté zadrželi další předměty z ukradených aut.

Množství klíčů k různým vozidlům BMW, Porsche a Mercedes, jejich rozložené zámky nebo řídicí jednotky. Domovní prohlídka u pětačtyřicetiletého muže odhalila kromě luxusních vozidel BMW M3, X5 a X6 také řadu předmětů pocházejících z ukradených aut.

Podle vyšetřovatelů muž krádeže neorganizoval sám. „Policie jej obvinila ze zločinu podílnictví, hrozí mu až osmileté vězení,“ řekl ředitel jihomoravské policie Tomáš Kužel. Jak velká je skupina, do které muž údajně patří, policie zatím nesdělila. Konečný nejspíše není ani počet ukradených aut, patrně je mnohem větší. Vyšetřování kauzy proto dále pokračuje.

Podle ředitele Bezpečnostního ředitelství Dolních Rakous Franze Pruchera míří z Rakouska na Moravu stále více ukradených luxusních aut. Jen v loňském roce se kriminalistům podařilo dohledat 13 vozidel BMW ukradených v Rakousku. Jejich celková hodnota přesáhla 21 milionů korun.

Úspěch v loňském roce zaznamenala také zlínská policie, když vloni rozbila gang se stejným zaměřením. Dva jeho členové stráví ve vězení sedm let.