Na Jesenicku hořel dům plný tlakových lahví

Jeseník – V Mikulovicích na Jesenicku od rána zasahovalo šest jednotek hasičů u požáru rodinného domu, ve kterém bylo několik propanbutanových lahví. Situaci na místě zkomplikovaly exploze dvou z nich. Dalších šest hasiči z objektu vynesli a ochlazovali. Podle neoficiálních informací neměli obyvatelé domu připojenou elektřinu a propanbutan v lahvích využívali k topení. Jeden člověk skončil v péči záchranářů. Příčina požáru se vyšetřuje.

Dům začal hořet kolem 06:00. „V objektu se nacházely dvě osoby, jedna byla odvezena k dalšímu ošetření do nemocnice, zřejmě se nadýchala zplodin. Druhá osoba je již v bezpečí u sousedů. Situace na místě je velmi složitá, hasiči svůj zásah musejí provádět s bezpečným odstupem, ochlazují i okolní rodinné domy,“ řekl ráno mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Oheň hasiči dostali pod kontrolu po dvou hodinách. Dohašovat museli i větší množství dřeva skladovaného v přilehlé hospodářské budově. „Byla to mimořádná událost kvůli nebezpečí exploze,“ doplnil mluvčí hasičů. Na místě kromě profesionálních hasičů pomáhali i dobrovolní hasiči ze čtyř okolních obcí a Jeseníku, k dispozici měli sedm cisteren.