Další sdružení ODS zrušeno. Tentokrát ve Františkových Lázních

Františkovy Lázně (Chebsko) - Výkonná rada ODS zrušila místní sdružení strany ve Františkových Lázních. Šéf sdružení Otakar Skala údajně porušil stanovy, když veřejně ve svém občasníku Ohlasy ODS označil stranické kolegy z okresního vedení na Chebsku za kmotry. Uvedla to Mladá Fronta DNES.

Skala v občasníku také obvinil členy okresního vedení Jana Mračka a Tomáše Lindu, že stáli za výměnou na postu starosty Františkových Lázní. V březnu 2012 totiž byla i s pomocí části zastupitelů ODS odvolána starostka Lenka Malkovská (ODS) a na post se vrátil Ivo Mlátilík (nez., dříve LEV 21). „V Ohlasech jsou lživé, žalovatelné informace. To významně poškodilo ODS ve vrcholící kampani před krajskými volbami,“ řekl MfD Mraček.

Třiadvacet členů zrušeného sdružení může zůstat v ODS a během dalších tří měsíců se přihlásit do sdružení v jiném městě. Skala to ovšem odmítl. „Pro mě ODS skončila,“ řekl deníku. Letos v únoru výkonná rada ODS zrušila také oblastní sdružení v Praze 4, Praze 12 a Praze-západ. Důvodem byl netransparentní nábor nových členů.