Wattican Punk Ballet – freakové z Arménie táhnou na Olomouc

Olomouc – Do Olomouce zavítá kapela Wattican Punk Ballet. Divoký freak punk z Arménie přiveze jako součást svého evropského turné. Vystupuje zde poprvé. Koncert se odehraje v Bezručových sadech a atmosféra bude podpořena originálním nasvícením městských hradeb. Jako host vystoupí také kapela Two Men.

„Koncertem v parku chceme poukázat na možnost využití zajímavých míst ke konání kulturních akcí, a tímto způsobem přiblížit historii a krásu města Olomouce nejen jejím obyvatelům, ale i ostatním návštěvníkům z širokého okolí,“ uvedl organizátor koncertu Jiří Jirák.

Wattican Punk Ballet tvoří sourozenci Gaya a Karen Arutyunyan, kteří vystupovali s mnoha hudebníky, jako je například německý kytarista a zpěvák Alexander Hacke či Američan Bobby McFerrin. Předskakovali i kapelám Depeche Mode či Massive Attack.

  • „Zpěvačka Gaya si ostříhala vlasy, nasadila výstřední čelenku, řeže do bicích a připomíná ječící arménskou šamanku těsně před polapením do sítě. Karen v masce Anonymous z kytary vyluzuje skvostný punkový sound a ze samplů elektronické beaty. Když už si po tisící položíte otázku, kdo se tady vlastně zbláznil, rozeznějí se zvony, sourozenci si nástroje prohodí a vám konečně dojde, že tihle dva nemají s baletem nic společného a rozhodně nepřivážejí poselství z Vatikánu,“ píší organizátoři akce.

Tvorba Wattican Punk Ballet se pohybuje na hranici psychedelického rocku, dance punku, freak popu a performance. Jistě potěší fanoušky kapel Dresden Dolls nebo White Stripes.

Two Men

Jako speciální host večera vystoupí kapela Two Men. „Diváci budou mít také jedinečnou možnost vidět po dvou letech kapelu Two Men, která už oficiálně nekoncertuje, ale odehraje speciální vystoupení pouze pro tuto příležitost,“ uvedla produkční Café Mezi Světy Alena Karkošková. O návratu na pódia však kapela neuvažuje.

Netradiční koncert v Bezručových sadech má být podle organizátorů první vlaštovkou ze série kulturních akcí v těchto místech, které plánují uspořádat toto léto a případně v příštím roce v projektu Bezpečný park.

Další informace na Facebooku. V sobotu pak Wattican Punk Ballet zahraje na Colour meeting v Poličce.