Režisér Scorsese chce natáčet s Leonardem DiCapriem

Los Angeles - Oscarový režisér Martin Scorsese připravuje další film se svým oblíbeným hercem, hvězdným Leonardem DiCapriem. Podle filmového magazínu Hollywood Reporter chce Scorsese natočit pro studio Paramount remake snímku Gambler ze 70. let, uvedla agentura DPA. Scénář napsal William Monahan, scenárista thrilleru Skrytá identita, za který získal Scorsese v roce 2007 svého prvního Oscara za režii. DiCaprio je jeho vysněným kandidátem na titulní roli, smlouva však zatím dosud podepsána nebyla.

V původním snímku hrál James Caan ústřední postavu, oblíbeného profesora s utajovanou hráčskou vášní. Projektu by se měl opět účastnit producent předlohy Irwin Winkler.

Již počátkem letošního roku Scorsese zveřejnil plány na pátý společný snímek, který hodlá s DiCapriem natočit. Po Skryté identitě a filmech Gangy New Yorku, Letec a Prokletý ostrov by měl následovat i nový snímek The Wolf On Wall Street (Vlk z Wall Street). Termíny natáčení chystaných projektů dosud oznámeny nebyly.

Scorsese, který nyní natáčí rodinný film Hugo, je jeden z nejoceňovanějších amerických režisérů současnosti. Rodák z newyorského Queensu, jehož počátky v 70. letech jsou nedílně spjaty s aktivitami autorské generace Nového Hollywoodu a který má na svém režisérském kontě více než 25 filmů, vystudoval New York University a začínal jako střihač. Debutoval pod produkční záštitou Rogera Cormana krimipříběhem Boxcar Bertha. Do rodného New Yorku a ke svým kořenům se vrátil autobiografickým příběhem Kdo to klepe na mé dveře? (Who´s That Knocking At My Door?) a především krimidramatem Špinavé ulice (Mean Streets), které mu získalo diváckou i kritickou zaslouženou pozornost.

Jeho režijní dráha je příběh smělých autorských výbojů a provází ji řada ocenění. Scorsese získal nominaci na Oscara za režii Zuřícího býka (Raging Bull, 1980) a Posledního pokušení Krista (The Last Temptation of Christ, 1988), za režii a scénář gangsterky Mafiáni (GoodFellas, 1994), scénář milostného dramatu Věk nevinnosti (Age of Innocence, 1993) a režii dramatu Gangy New Yorku (Gangs of New York, 2002). Za celoživotní dílo obdržel mj. ocenění od Amerického filmového ústavu (1991), Amerického filmového institutu (1997), Evropské akademie udílející Césary (1990) a MFF v Benátkách (1995).