Proč bychom se netopili deset večerů

Praha - Proč bychom se netopili není černohumorná výzva veřejnoprávní televize, ale název nového seriálu. Diváci se mohou těšit na vodáckou romantiku i všední realitu života našich hrdinů. S vodáckou partou se poznají, když se poprvé sejde na vodě. Znovu se potká i po letech a zkusí podruhé vstoupit do stejné řeky i do stejné lodi. Seriál vznikl podle humoristických knih Zdeňka Šmída. První loď se od břehu odráží dnes ve 20:00 na ČT1.

Šmídovy tituly, například Proč bychom se netopili aneb Vodácký průvodce pro Ofélii a Proč bychom se netěšili aneb Jak se držet nad vodou, jsou mezi vodáky oblíbené. Nový seriál ČT se snad bude líbit nejen jim.

I suchozemci se budou moci vydat na dobrodružství po hladině řeky. Dostanou se tak na místa, kam by se jinak dostali jen máchnutím pádla. Partu vodáckých nadšenců dala Česká televize dohromady před dvěma lety. Dnes večer parta kolem Kenyho vyráží na vodu. 

Patří do ní - kromě matfyzáka Kenyho (Václav Rašilov) - ještě polyglotka Lucie (Markéta Štechová), kutil Sumec (Radek Zima), jeho mánesovská přítelkyně Lída (Tereza Kostková), kamarádská Maruška (Kateřina Janečková), učitelka Gábina (Zuzana Kajnarová), zubař Bongo (Branislav Polák), kotě Dana (Markéta Frösslová) a její dvakrát tak straší přítel Křižák (Lukáš Vaculík).

Přečíst si vodácký deník z natáčení a Knihy volejem i peřejem nebo si přehrát titulní píseň můžete na stránkách seriálu.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Kultura

Ruský útok zničil byt výtvarníka, jehož dílo znalo každé sovětské dítě

V jednom z kyjevských bytů po nedávném ruském útoku shořely originály, podle kterých vznikla slavná animovaná sága o kozácích výtvarníka Eduarda Kiriče. Na jeho pohádkách vyrostlo každé sovětské dítě – jak ruské, tak ukrajinské. S umělcem natáčela zpravodajka ČT Darja Stomatová.
před 1 hhodinou

Bude výsledek horor? Kvíz pro fanoušky Stephena Kinga

Americký spisovatel Stephen King patří k produktivním autorům. Vydal už desítky knih. A nespočet jeho napínavých, často až hororových příběhů se dočkalo zfilmování. Nejnověji má seriálovou verzi román Ústav o unášených dětech s nadpřirozenými schopnostmi. Ověřte si v kvízu, jak Kingovy romány a povídky, převedené na plátno či obrazovku, znáte.
před 12 hhodinami

Do Pompejí se vrátila erotická mozaika, kterou ukradl důstojník wehrmachtu

Do Pompejí se po osmi desítkách let vrátila mozaika s erotickým motivem z dob starověkého Říma. Během druhé světové války ji ukradl německý nacistický důstojník.
18. 7. 2025

Jako vyhrát olympiádu, pomohly i banány, říká nový koncertní mistr ze Státní opery

Od srpna se role koncertního mistra Orchestru Státní opery ujme violoncellista Jan Zvěřina. Úspěch v konkurzu přirovnává k pocitu olympijského vítězství, zároveň si ale uvědomuje i zodpovědnost spojenou s fungováním více než stočlenného orchestru. Uvedl to v rozhovoru v Událostech, komentářích moderovaných Janou Peroutkovou.
18. 7. 2025

Colours už zažily Iggyho, Shaggyho, Stinga i zásah hasičů

V industriálních kulisách Dolní oblasti Vítkovice pokračují i v pátek Colours of Ostrava. Na multižánrovém festivalu už stihli z očekávaných hvězdy vystoupit punkrockový showman Iggy Pop či britský hudebník Sting a reggae zpěvák Shaggy, poslední dva jmenovaní dokonce neplánovaně spolu. Pořadatelé ale také museli řešit nenadálou situaci – požár v jednom ze stánků.
18. 7. 2025

Útok na Kapitol inspiroval deskovou hru i Zeď hanby

V newyorském Brooklynu přibyla velkoformátová malba s názvem Zeď hanby. Má lidem připomínat zločiny spáchané v lednu 2021 příznivci Donalda Trumpa při útoku na Kapitol. Tehdejší bezprecedentní události a Trumpovu reakci na ně satirizuje i třeba bronzové lejno ve Washingtonu nebo rozměrná desková hra, kde o osudu americké demokracie rozhoduje kostka a hráči.
17. 7. 2025

Bach a příbuzní. Letní slavnosti staré hudby pozvaly hudební rody

Hudební festival Slavnosti staré hudby začíná 17. července koncertem, který připomene Johana Sebastiana Bacha a jeho široké příbuzenstvo. Festivalová dramaturgie má letos v hledáčku právě významné hudební rody. Jejich skladby budou znít opět v různých pražských historických prostorech.
17. 7. 2025

Konec odmlky kvůli invazi na Ukrajinu. Nětrebková koncertuje v USA, Gergijev v Itálii

Dirigent Valerij Gergijev vedl Mnichovskou filharmonii, sopranistka Anna Nětrebková zpívala v Metropolitní opeře v New Yorku. Oba přední ruští umělci klasické hudby o prestižní spolupráce přišli po únoru 2022 kvůli nedostatečnému odsouzení plnohodnotné ruské invaze na Ukrajinu. Nětrebková ale nedávno opět vystoupila v USA, Gergijev chystá návrat na Západ na hudebním festivalu v Itálii, což Julija Navalná, vdova po kritikovi Putinova režimu, považuje za „dárek diktátorovi“.
17. 7. 2025
Načítání...