Olympijské hry a tvrdá práce. Tématem Designbloku je sport

Letošní přehlídka designérské tvorby Designblok má jako hlavní téma sport. Organizátoři ho vybrali také kvůli konání olympijských her a přizpůsobili mu vizuál přehlídky. Plakáty s tvářemi českých designérů doplňují výkřiky, které daného autora charakterizují. Designblok se bude konat na pražském Výstavišti od 27. do 31. října.

Osmnáctý ročník přehlídky opouští tradiční vizuál s fotografiemi zvířat. Nově budou návštěvníky lákat plakáty s tvářemi známých českých designérů a osobností. Doplňují je jednoslovné, heslovité výkřiky, které vždy daného autora a jeho tvorbu nějak charakterizují.

V okamžicích soustředění, radosti nebo vítězství, které jsou společné světu designu i sportu, jsou na fotkách zachyceni Maxim Velčovský, Rony Plesl, Jan Plecháč a Henry Wielgus, Janja Prokić nebo studio Dechem.

Tým a spolupráce

„Chceme představit osobnosti, které člověk na Designbloku potkává, a poukázat na týmovost a spolupráci, které nás přivedly k letošnímu tématu,“ vysvětluje Jiří Macek, kreativní ředitel Designbloku.

„Design, stejně jako sport, je hra i tvrdá práce a bez spolupráce s výrobci, galeristy, obchodníky a bez dobrého zázemí sám designér nedokáže nic,“ komentuje výběr letošního tématu ředitelka Designbloku Jana Zielinski. Téma sportu jako ústřední motiv letošní přehlídky organizátoři vybrali také kvůli konání olympijských her v brazilském Riu.

Design po celé Praze

Designblok se bude konat od 27. do 31. října. Kromě hlavního prostoru na holešovickém výstavišti bude otevřena řada galerií, obchůdků a showroomů po celé Praze. Návštěvníci se mohou také těšit na doprovodný program. Loni Designblok přilákal přes 37 tisíc návštěvníků.

Hlavní cenu loňského Designbloku získala dvojice Michal Froněk a Jan Němeček působící pod značkou Olgoj Chorchoj. Pozornost vzbudila třeba jejich svítidla TIM navržená pro značku Bomma na motivy postav od filmového režiséra Tima Burtona. Olgoj Chorchoj loni slavili 25 let své existence, porota proto přihlédla k celé jejich tvorbě.

Vydáno pod