Nová Angelika svede české diváky už v únoru

Paříž – Mladistvým se zakrývaly oči, když se krásná a vzdorná Angelika podvolovala zohavenému, ale přesto milovanému Joffreymu de Peyracovi. Francouzský režisér Ariel Zeitoun se rozhodl legendární milenecký pár oživit a původní adaptaci románů Anne Golonové ze šedesátých let natočil v novém. Markýza andělů se v českých kinech objeví už letos v únoru.

2 minuty
Nová Angelika
Zdroj: ČT24

Michèle Mercierová a Robert Hossein si získali miliony diváků. Jejich charisma a síla překonat neuvěřitelné překážky jen proto, aby mohli být spolu, učarovaly kdekomu. Po čtyřiceti letech ale přichází do kin remake, v němž si hlavní roli ukořistili Nora Arnezederová a Gérard Lanvin.

Vášnivá šlechtična s vlasy jako požár byla pro většinu svých partnerů něco jako živelná pohroma. Jejího manžela nechal Ludvík XIV. ze žárlivosti popravit, v tom nová verze kopíruje tu starou. Hossein byl v roli Peyraca tak oblíbený, že ho tvůrci nechali ve třetím díle obživnout – dočká se nová Angelika třetího pokračování? Nebo si Zeitoun ukousl velké sousto a příznivci klasiky mu nedají nic zadarmo?

Roli úchvatné šlechtičny měla tehdy původně hrát Brigitte Bardotová. Ta ale kvůli nedostatku času odmítla. Příležitost tak dostala Mercierová.

Francouzsko-belgický film se natáčel na rakouských, ale také českých (Kromeříž, Telč) hradech a zámcích. V roli šéfa podsvětí se objeví Jiří Pomeje. Během natáčení bylo přísně zakázáno jakékoliv fotografování a herci byli vázáni mlčením o podrobnostech.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Kultura

Australský festival nechtěl autorku s palestinskými kořeny, desítky dalších také odřekly

V Austrálii museli zrušit literární festival poté, co účast na něm odvolalo více než sto osmdesát hostů včetně bývalé novozélandské premiérky nebo nositele Pulitzerovy ceny. Vyjádřili tak solidaritu s australskou spisovatelkou s palestinskými kořeny Randou Abdel-Fattahovou, které pořadatelé zrušili pozvánku v návaznosti na útok na Bondi Beach. Festival se autorce nakonec omluvil.
před 14 hhodinami

Alright, alright, alright. McConaughey má kvůli AI ochrannou známku na svůj obličej

Matthew McConaughey si nechal zaregistrovat záběry z filmu Omámení a zmatení se svou podobou a hlasem jako ochrannou známku. Hvězda snímku Interstellar či krimi seriálu Temný případ tak bojuje proti zneužití svého obličeje umělou inteligencí, píše Wall Street Journal. Podle všeho jako vůbec první herec.
před 19 hhodinami

I v Ostravě zůstává Idiot obrazem společnosti

Jeviště Národního divadla moravskoslezského patří knížeti Myškinovi, hlavnímu hrdinovi románu Idiot od Fjodora Michajloviče Dostojevského. Nová jevištní dramatizace vznikla přímo pro ostravskou scénu.
15. 1. 2026

Kulturní zpráva o Grónsku: Audiokniha Cit slečny Smilly pro sníh nebo seriál Vláda

Beletrie, audioknihy i seriál dávají českým čtenářům a divákům možnost, jak se seznámit s příběhy z Grónska. Včetně koloniální minulosti, která se odráží i v kultuře a o níž se v současné době znovu mluví v souvislosti se zájmem amerického prezidenta Donalda Trumpa tuto zemi získat.
15. 1. 2026

Zoe Saldanaová se stala díky Avataru nejvýdělečnější herečkou

Scarlett Johanssonová dokralovala, prvenství mezi nejvýdělečnějšími herečkami zaujala Zoe Saldanaová. A to díky třetímu pokračování série Avatar, která sama láme kasovní rekordy.
15. 1. 2026

Berlinale promítne i filmy v české koprodukci, včetně restaurované Panelstory

Mezinárodní filmový festival Berlinale uvede letos nejméně dva snímky, které vznikly v české koprodukci, vyplývá z programu přehlídky. V ní figuruje krátký animovaný film En, ten, týky! režisérky a animátorky Andrey Szelesové a snímek Roya íránské režisérky Mahnáz Mohammadíové. Ve světové premiéře se představí také digitálně restaurovaná podoba snímku Panelstory režisérky Věry Chytilové.
15. 1. 2026

Filmový svět letos láká na nové Avengers a Star Wars, ale i Odysseu od Nolana

Rok 2026 přinese na plátna kin návraty, superhrdiny, horory, sci-fi či adaptace literárních klasik. Fotogalerie chronologicky uvádí přehled zejména zahraničních filmů, které ve výhledech patří k těm nejvíce skloňovaným.
14. 1. 2026

Dirigent Hrůša je umělec roku, shodli se světoví hudební odborníci

Porota International Classical Music Awards (ICMA) složená z šéfredaktorů předních světových hudebních časopisů a zástupců významných kulturních institucí ocenila dirigenta Jakuba Hrůšu titulem Umělec roku. Ocenění označované někdy za „Oscara klasické hudby“ potvrzuje výjimečné postavení Hrůši na světové hudební scéně. V kategorii komorní hudby uspěl také český soubor Pavel Haas Quartet.
13. 1. 2026
Načítání...