Koncert, album, muzikál. Gott je trojjediný

Nahrávám video
Karel Gott na albu, na koncertě i v muzikálu
Zdroj: ČT24

Karel Gott už má zase vyprodáno. Po roční zdravotní pauze chystá první koncert – netradičně v komorní Malostranské besedě. Písně v jeho podání zazní také v chystaném muzikálu Čas růží a na dvojalbu, které vychází 23. září. Obsahuje slavičí hity a navíc dvě nové skladby, poslechnout si je můžete na konci článku.

Po vynucené pauze se chtěl nejpopulárnější český zpěvák vrátit na pódia pozvolna a bez fanfár. Tenhle plán mu ale nevyšel. Když přišel na začátku září do Lucerny popřát Haně Zagorové k narozeninám, potlesk ve stoje nebral konce a Gott musel nakonec i zazpívat.  

„Lucerna ukázala, že žádné pozvolna není, dodalo mi to odvahu zpívat v podstatě jakkoli,“ přiznal Mistr. Na samostatný koncert v Lucerně si ale přece jen ještě netroufá, vystoupí v polovině října v komornější Malostranské besedě.

I když zájem jeho fanoušků počet míst převyšuje: večer je už vyprodaný, vstupenky ani nebyly k dostání ve volném prodeji, sehnat se daly pouze po internetu.

Čas růží a slavíků

Hudební divadlo v Karlíně zároveň chystá na jaro muzikál s jeho písněmi. V Čase růží slavíkův hlas ale nezazní. „Ten muzikál není o Gottových písních ani o Gottovi, ani pro něj není napsaný. Je pouze jeho písněmi inspirován,“ potvrdil zpěvák. 

Posledním překvapením pro fanoušky je dvojalbum 40 slavíků. „Každý rok, kdy jsem dostal Zlatého slavíka, reprezentuje píseň, která byla nejúspěšnější,“ uvedl Gott k výběru.

40 slavíků
Zdroj: Supraphon

V prvním ročníku anekty skončil až na 49. místě a dostal pouhé tři hlasy. O rok později, v roce 1963, mu vítězství zajistila píseň Suchého a Šlitra Oči sněhem zaváté. A pak už následovala slavičí smršť, naposledy Gott cenu nečekal v loňském roce.

K ohlédnutí na albu přidal i dvě nové písně, které pro něj složil Michal David a otextoval Lou Fanánek Hagen a Jaroslav Machek. Poslechněte si je:

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Kultura

Český film je v dobré kondici, stačí jen trochu přidat, říká Bezděk Fraňková

Bývalá šéfka Státního fondu audiovize Helena Bezděk Fraňková získá letošního Českého lva za mimořádný přínos kinematografii. Cenu uděluje prezidium České filmové a televizní akademie. Odbornice na filmovou politiku, veřejné financování a mezinárodní audiovizi ji převezme 14. března na slavnostním večeru Českých lvů. Bezděk Fraňková v průběhu dvou dekád ve státní správě prosadila mimo jiné zavedení filmových pobídek, které do tuzemska lákají zahraniční štáby. Ty tu v posledních letech utrácejí miliardy korun.
před 13 hhodinami

Česko na Eurovizi bude reprezentovat Daniel Žižka

Česko zná svého zástupce pro letošní ročník Eurovision Song Contest. Na jedné z nejsledovanějších hudebních soutěží světa bude se skladbou CROSSROADS Českou republiku reprezentovat Daniel Žižka, který patří k nejvýraznějším talentům nastupující hudební generace. Česká televize odvysílá přímé přenosy květnových semifinále na ČT2, finále pak na ČT1.
8. 3. 2026

Kniha o mediální češtině luští oříšek, jaké exemplární příklady jsou na vině

Lingvistka Lucie Jílková v knize Jak moc nás to posunulo? nabízí odpověď, jak jsou na tom s čistotou češtiny média. A nezní příliš lichotivě.
7. 3. 2026

VideoTemný příběh groteskním způsobem, Národní divadlo uvedlo Ibsenovu Hedu Gablerovou

Hrdinka dramatu Henrika Ibsena Heda Gablerová bojuje s nudou a konvencemi ve stejnojmenné činohře Národního divadla v Praze. Divadlo uvedlo hru norského dramatika, ve kterém maďarský režisér Viktor Bodó obsadil do hlavní role Pavlu Beretovou. Gablerové se rozpadá představa o úspěšném životě v přepychu před očima. Probouzejí se v ní temnota, zlost a tvrdost, se kterými je připravena zúčtovat se světem kolem sebe. Ibsen v Hedě představuje lidské nedokonalosti a slabosti. Všichni čekají na to velké, co v životě přijde, ale žijí v nedokonalostech a marnostech. Nic vlastně pořádně nefunguje. „Tato hra bude vždycky aktuální, protože člověk se nikdy nezmění,“ vysvětluje Bodó. Heda Gablerová patří mezi velké ženské a náročné role. Před Beretovou se jí zhostily v devadesátých letech Ivana Chýlková a o dvě dekády později Lucie Trmíková. „Ibsen psal svoje hry s krutým pohledem na svoje postavy. Krutost a tragičnost těch postav vyvolává humor. Je to kruté, ale legrační,“ řekla Beretová.
6. 3. 2026

Společnost Levné knihy je v insolvenci. Dluží zhruba 133 milionů korun

Insolvenční návrh, podle nějž dluží zhruba 133 milionů korun, na sebe podala firma Levné knihy. Uvedla, že ji poznamenala pandemie covidu-19 a také inflace po začátku celoplošné ruské agrese na Ukrajině. Navrhuje, aby soud vyhlásil konkurs na její majetek. Městský soud v Praze zahájil insolvenční řízení v pátek 6. března.
6. 3. 2026

VideoVýstava v pražském DOX nabízí díla Warhola, Maleviče či Le Corbusiera

Díla Andyho Warhola, Kazimira Maleviče, Le Corbusiera a řady dalších autorů představuje pražské Centrum současného umění DOX. Nová výstava nese název Hit by News a zabývá se vztahem umění a tištěných médií. Výstavu tvoří téměř čtyři stovky uměleckých děl, které se řadí k takzvanému „press artu“. Ten pracuje s novinami, časopisy, ale i reklamou. Vystavená díla ukazují, že média ovlivnila řadu významných umělců. Press art je ale k médiím z podstaty kritický. Některé autory zajímal mediální svět celebrit, senzací či tragédií, jiní se vymezovali proti propagandě nebo poukazovali na moc, s jakou může tisk utvářet veřejné mínění.
6. 3. 2026

Rekonstrukce Velkého kina ve Zlíně by mohla začít letos. Zavřené je už dekádu

Rekonstrukce Velkého kina ve Zlíně by podle primátora Jiřího Korce (ANO) měla začít ještě letos. Město na konci loňského roku získalo stavební povolení. Opravy za zhruba šest set milionů korun má z velké části pokrýt dotace. Kino je zavřené deset let – od března 2016 – kvůli havarijnímu stavu budovy.
5. 3. 2026

Evropa, historie a literatura jako hlas svobody budou tématy Světa knihy

Mezi hosty, kteří se v květnu v Praze zúčastní 31. ročníku Světa knihy, budou irský romanopisec Paul Murray, rakouský autor Daniel Glattauer nebo palestinský spisovatel a právník Rádža Šiháda. Přijede také skupina ukrajinských básnířek. Letošním mottem Světa knihy se stal citát Milana Kundery: Boj člověka proti moci je bojem paměti proti zapomínání. Hlavními tématy jsou Evropa, historie a literatura jako hlas svobody, informovala za pořadatele Pavla Umlaufová. Svět knihy se uskuteční od 14. do 17. května na pražském Výstavišti.
5. 3. 2026
Načítání...