Co komárům pije krev? V Naivním divadle hraje obtížný hmyz

I komáři, blechy, klíšťata i ovádi mají právo stát se hrdiny pohádky pro děti, domnívá se Naivní divadlo v Liberci. Jako první premiéru v sezoně proto uvádí autorskou hru Komáři se ženili aneb Ze života obtížného hmyzu. Bláznivá komedie je pro děti od šesti let i jejich dospělý doprovod.

„U nás na jevišti se už opravdu vyskytlo každé zvíře, které vás napadne. Ale o komárech jsme tu ještě neměli nic,“ vysvětlil autor hry Vít Peřina, co ho přimělo věnovat celé představení hmyzu, jehož se chtějí lidé spíš zbavit.

S komárem Zdendou, který se vydá do světa, aby s pomocí krvesajných hmyzích přátel zachránil unesenou nevěstu, uvidí diváci v premiéře v sobotu 8. října.

2 minuty
Komáři se ženili v Naivním divadle
Zdroj: ČT24

Soubor připravuje už další dvě novinky. První podle knížky Judith Schalansky Atlas odlehlých ostrovů, další na motivy pohádky o Šípkové Růžence. „Měla by vyprávět o tom, co se stane během století, kdy Růženka spí,“ prozradil ředitel divadla Stanislav Doubrava.

Liberecký soubor se i v této sezoně vypraví také do zahraničí. Největší úspěchy tam slaví  s inscenací O beránkovi, který spadl z nebe, představením určeným už pro dvouleté děti.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Kultura

Egyptští experti žádají evropská muzea o navrácení starověkých artefaktů

V Egyptě odstartovala nová kampaň, která vyzývá evropská muzea k navrácení řady starověkých exponátů odcizených během období evropského kolonialismu, píše deník Arab News. Iniciativa přichází krátce po otevření nového Velkého egyptského muzea.
před 12 hhodinami

„Humor pomáhá udržet si zdravý rozum“. Mladí Ukrajinci u fronty točí filmy

Válka jim vzala domovy, bezpečí i dětství. Projekt Generace Nika nabízí filmové školení pro mladé Ukrajince žijící u válečné fronty. Pod dohledem profesionálů točí krátké filmy, režírují je, píší scénáře a hrají hlavní role. U zrodu projektu byl tragický příběh básnířky a malířky Veroniky. „Nika pro mě byla symbolem té generace, s kterou pracujeme,“ říká autor projektu, kameraman ČT Vojtěch Hönig.
před 13 hhodinami

Rekonstrukce pražské Invalidovny může začít. Chybí už jen pokyn ministerstva

Obnova pražské Invalidovny s dostavbou moderní přístavby má začít v roce 2026. Projekt za více než dvě miliardy korun bude největší investiční akcí v historii Národního památkového ústavu. Ten má podporu nové vlády a nyní čeká už jen na souhlas ministerstva kultury, aby mohl vyhlásit tendr na dodavatele stavby. Veřejnosti by se Invalidovna mohla otevřít v roce 2030.
před 19 hhodinami

Safíry z Cejlonu? Loupež v Louvru připomněla koloniální dluhy

U šperků ukradených z Louvru není zajímavé jen, kdo je vzal, ale i kde se vzaly. Objevují se totiž čím dál hlasitější otázky po původu těchto artefaktů. Loupež v pařížském muzeu přitáhla pozornost k jejich koloniální minulosti.
7. 11. 2025
Načítání...