Telefónica oznamuje: Schválili jsme dividendu 27 korun na akcii

Praha - Akcionáři Telefóniky se mohou těšit na vyplacení dividendy. Společnost se jim rozhodla poslat 27 korun na akcii. V říjnu ji tak čeká odliv peněžnch prostředků ve výši téměř 8,7 miliardy korun. Rozhodla o tom dnešní valná hromada společnosti. Loni operátor vyplácel 40 korun na akcii. Rozhodný den pro výplatu dividendy je 12. září.

Vyplacení dividendy potvrdil mluvčí firmy Hany Farghali. Valná hromada rovněž schválila účetní závěrky za loňský rok. Výnosy společnosti podle mezinárodních účetních standardů loni klesly o osm procent na 48,9 miliardy korun. Nekonsolidovaný zisk klesl o 40 procent na 7,6 miliardy korun.

Rozhodlo se i o snížení základního kapitálu o téměř 4,2 miliardy korun na 28 miliard. Jmenovitá hodnota stokorunové akcie tak klesne na 87 korun. Rozdíl 13 korun na akcii firma vyplatí akcionářům, kteří spolu s dividendou získají celkem 40 korun na akcii, tedy stejně jako loni. Valná hromada má ještě rozhodovat o možném odkupu vlastních akcií až do objemu deseti procent. Cena při odkupu by se přitom měla pohybovat mezi 150 a 600 korun za akcii.